REKLAMA

Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza: odkrywanie sekretów ogrodnictwa

Wielbicieli ogrodnictwa w Polsce są setki tysięcy lecz tylko niewielki procent z nich, to ludzie, którzy ze swojej pasji uczynili sposób na życie i dobrze prosperujący biznes
23-04-2024 / 23-04-2024
Jasło ( Jasielski Dom Kultury, Hugona Kołłątaja, Jasło )
Wstęp wolny

Dorota Dąbrowska, współwłaścicielka gospodarstwa ogrodniczego „Flora in vitro”, zajmującego się uprawą kwiatów na dużą skalę, będzie gościem 37. spotkania Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury, które odbędzie się 23 kwietnia br. (wtorek) o godz. 17.00 w sali multimedialnej JDK. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Wielbicieli ogrodnictwa w Polsce są setki tysięcy lecz tylko niewielki procent z nich, to ludzie, którzy ze swojej pasji uczynili sposób na życie i dobrze prosperujący biznes. Do tej niezbyt licznej grupy należy Dorota Dąbrowska, prowadząca razem z mężem Kazimierzem znane nie tylko w regionie, rodzinne gospodarstwo ogrodnicze „Flora in vitro” w Dębowcu koło Jasła.

Jako młoda dziewczyna Dorota Dąbrowska marzyła o pracy z dziećmi przedszkolnymi, dlatego zdecydowała się na zdobycie wykształcenia pedagogicznego. Gdy jednak wyszła za mąż za ogrodnika, który ten fach przejął po ojcu, razem z nim zaczęła prowadzić rodzinne gospodarstwo ogrodnicze. Wkrótce uprawa roślin ozdobnych stała się jej wielką pasją. Dobrze prowadzona firma rozwijała się dynamicznie, a państwo Dąbrowscy zbudowali specjalistyczne laboratorium i pozyskali środki na budowę okazałych szklarni. To wszystko przełożyło się na sukcesy na różnych polach. Podczas Krajowej Wystawy Ogrodniczej w Poznaniu w 1998 roku, ogrodnicze małżeństwo z Dębowca otrzymało złoty medal za swoje kwiaty: syningię i begonię, a w roku 2011 ich gospodarstwo zostało uhonorowane nagrodą Wzorowi Ogrodnicy 2011.

Obecnie firma „Flora in vitro” znana jest z produkcji różnych roślin ozdobnych (m.in. begonie, poinsecje, paprocie, sundawille i ołowniki), przygotowywania podłoży do wypełniania donic i skrzynek rabatowych, a także prowadzenia fachowego doradztwa na temat uprawy roślin.

Podczas wtorkowego (23 kwietnia br.) spotkania w JDK, Dorota Dąbrowska podzieli się z klubowiczami swoją ogrodniczą wiedzą i doświadczeniem. Będzie też jak zawsze w Klubie Ludzi z Pasją czas na uwagi i zadawanie pytań.ZOBACZ WIĘCEJ WYDARZEŃ