REKLAMA

„Wyczyścił” portfel kolegi, gdy tylko nadarzyła się okazja

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Policjanci ustalili mieszkańca gminy Nozdrzec, który ukradł pieniądze z mieszkania kolegi. Mężczyzna ten przebywając u znajomego, wykorzystał jego chwilową nieuwagę. Wyciągnął z jego portfela 400 zł i 800 euro i wyrzucił go pod łóżko. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych pieniędzy, których 49-latek nie zdążył jeszcze wydać. Za kradzież grozi mu od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło jeszcze początkiem listopada. To wówczas jeden z mieszkańców gminy Nozdrzec stracił większą sumę pieniędzy. Początkowo mężczyzna myślał, że ktoś ukradł mu portfel z całą zawartością, łącznie z dokumentami i kartą bankomatową. Jednak pokrzywdzony nie zgłaszał tego faktu na policję, gdyż do końca nie miał wiedzy w jakich okolicznościach mógł stracić swój portfel. Łupem złodzieja padły pieniądze w kwocie 400 zł i 900 euro.

Po upływie miesiąca od tego zdarzenia policjanci z posterunku w Nozdrzcu uzyskali informację o tym przestępstwie. Funkcjonariusze przyjęli ustne zawiadomienie o popełnionym przestępstwie od pokrzywdzonego i natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży. Wszystkie zebrane w tej sprawie informacje skierowały policjantów do domu 49-letniego mieszkańca gminy Nozdrzec.

Początkowo sprawca do niczego się nie przyznawał, jednak w świetle zebranego materiału dowodowego przyznał, że to on dokonał tej kradzieży i opisał jej przebieg. Okazało się, że gdy 49-latek przebywał u swojego kolegi, wykorzystał chwilową nieuwagę właściciela i z jego portfela wyciągnął wszystkie banknoty. Łącznie 400 zł i 800 euro. Złodziej odrzucił opróżniony portfel po łóżko, dlatego też pokrzywdzony myślał, że został mu skradziony w całości i nie mógł go znaleźć.

Policjanci odzyskali 310 zł i 100 euro, których 49-latek nie zdążył jeszcze wydać. Jak ustalili funkcjonariusze praktycznie wszystkie pieniądze mężczyzna przeznaczył na alkohol.

W minionym tygodniu 49-letni mieszkaniec gminy Nozdrzec usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Grozi mu za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzozów

17-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
wyczyscil-portfel-kolegi-gdy-tylko-nadarzyla-sie-okazja-2326