REKLAMA

Wszystko dla mamy po porodzie: wkładki, podkłady poporodowe i majtki siateczkowe. Zobacz, jakie wybrać

Wkładki, podkłady poporodowe i bielizna jednorazowa są akcesoriami niezbędnymi w czasie połogu. Sześć tygodni po porodzie to okres, w którym organizm regeneruje się i należy szczególnie zadbać o higienę krocza. Jakie produkty poporodowe wybrać, aby dobrze spełniały swoją funkcję i chroniły przed infekcjami? Sprawdzamy!

Podkłady poporodowe dla mamy — podstawowy element wyprawki

Podkłady poporodowe są bardzo potrzebne podczas pierwszych dni po urodzeniu dziecka. To one służą do wchłaniania odchodów połogowych — wydzieliny składającej się z krwi, śluzu i resztek błon płodowych. Ginekologiczne podkłady poporodowe są większe niż podpaski i bardziej chłonne. Mogą mieć postać dużej wkładki o wyprofilowanym kształcie lub obszernego podkładu higienicznego rozkładanego na łóżko. Obydwa typy podkładów chronią przed przeciekaniem. Pierwszy z nich zabezpiecza bieliznę i zapewnia uczucie suchości, drugi — chroni materac przed wilgocią.

 Podkłady poporodowe na materac

Podkłady poporodowe na materac

Jakie podkłady higieniczne po porodzie sprawdzą się najlepiej?

Dobre podkłady higieniczne wykonane są z oddychających materiałów, które przepuszczają powietrze i umożliwiają gojenie się ran. Kupisz je w atrakcyjnej cenie np. w sklepie BabyBoom.net.pl. Podkłady poporodowe Akuku składają się z delikatnej i miękkiej warstwy wewnętrznej, która nie przywiera do skóry i zmniejsza ryzyko podrażnień. Szukasz cienkich, ale jednocześnie wysokochłonnych podkładów? Wybierz wygodne podkłady poporodowe Canpol, które zapewnią ci dyskrecję i pełen komfort.

Jeśli obawiasz się, że podkład przesunie się podczas wstawania, chodzenia lub w czasie snu, wypróbuj podkłady poporodowe ze skrzydełkami. Paski samoprzylepne utrzymają materiał w tym samym miejscu bez względu na rodzaj aktywności wykonywanej w ciągu dnia.

Czy wiesz, ile podkładów na łóżko do szpitala zabrać ze sobą? Na kilkudniowy pobyt na oddziale wystarczy około 10-15 podkładów. W paczce znajduje się średnio 5-10 podkładów, więc młodej mamie przydadzą się w sumie 1-2 paczki podkładów. W przypadku podkładów higienicznych przyklejanych do majtek warto mieć ze sobą 2-3 paczki. Podkłady nasiąknięte odchodami popołogowymi o wiele łatwiej jest wymienić niż pościel szpitalną, co jest znacznym ułatwieniem dla świeżo upieczonej mamy.

Majtki poporodowe wielorazowe 

Majtki poporodowe wielorazowe

Wkładki poporodowe na kolejne tygodnie połogu

Pierwsze dni połogu szybko mijają, a wraz z nimi zmniejsza się ilość odchodów popołogowych. Wiele młodych mam zmienia wtedy podkłady poporodowe na wkładki. Są one mniejsze, ale również zabezpieczają przed plamieniem. Zapewniają wyjątkowy komfort i nie odznaczają się pod ubraniem.

Podpaski poporodowe są niezastąpione w połogu. Mają mniejszą powierzchnię niż podkłady poporodowe, ale są większe niż podpaski menstruacyjne. Ilość zużytych sztuk jest sprawą indywidualną, zależną od nasilenia krwawienia. Najlepiej jednorazowo nabyć kilka paczek i nie martwić się, że nagle ich zabraknie.

Jednorazowa i wielorazowa bielizna poporodowa

Noszenie zwykłej bielizny tuż po porodzie jest odradzane, ponieważ nie sprzyja ona gojeniu się rany. Najlepszy dopływ powietrza zapewniają majtki poporodowe. Przykładowo majteczki siateczkowate umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, zapewniając stałe poczucie świeżości. Doskonale podtrzymują podkłady i podpaski poporodowe, gwarantując odpowiedni poziom higieny. Jeśli się zabrudzą, wystarczy wyrzucić je do kosza i wykorzystać nową parę.

Alternatywą dla majtek jednorazowych jest bielizna wielokrotnego użytku. Majtki wielorazowe są przewiewne i łatwe do zakładania. Warto wybierać majtki z delikatną gumką, która nie będzie uciskać podbrzusza, ale jednocześnie utrzyma bieliznę na miejscu.

pregnant woman

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

30-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: