REKLAMA

Wstrząsająca relacja nauczycielki po przyjęciu szczepionki? (VIDEO)

|

Wstrząsająca relacja nauczycielki po przyjęciu szczepionki? (VIDEO)

Czy to Niepożądany Odczyn Poszczepienny? Rozmowa z Agatą Klimkiewicz nauczycielką z Gdańska. Przyjęła ona szczepionkę AstraZeneca, która jest przez kolejne kraje wstrzymywana, ze względu na przypadki zgonów tuż po szczepieniu. Jak zakończyła się historia pani Agaty?

„Kilka dni temu Austria poinformowała o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca po śmierci 49-letniej kobiety oraz wystąpieniu zatoru płuc u drugiej. Dziś podobną decyzję podjęła Dania i pięć innych krajów Europy. Zawieszenie preparatu – do wyjaśnienia sprawy – ma związek z podejrzeniami, że powoduje on zakrzepy krwi. Preparat AstraZeneca jest stosowany również w Polsce. Szczepi się nim m.in. nauczycieli, ma być też wykorzystany do szczepienia przedstawicieli grupy wiekowej 60-69, a także osób z grupy „0”, które dotąd nie zapisały się na szczepienie” – podaje Onet.

Czy szczepienia zostaną wstrzymane w Polsce? Wydaje się, że na chwilę obecną taka opcja nie jest rozważana, choć jak stwierdził podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski: – Przyglądamy się tej sprawie.

– Wstępna ocena Komitetu ds. Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii EMA (#PRAC) nie stwierdziła powiązania ze stosowaniem serii szczepionki przeciw #COVIDー19 AstraZeneca, która została wstrzymana w Austrii, z przypadkami rozsianej zakrzepicy – pisze na Tweet-erze Grzegorz Cessak, który jest przedstawicielem Polski w Europejskiej Agencji Leków.

video: Telewizja Leszno / fb
foto: kadr z filmu

 

11-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)