REKLAMA

Wracając po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

HUMNISKA / PODKARPACIE. Funkcjonariusz z brzozowskiej komendy wracając po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Jego uwagę zwrócił sposób jazdy kierowcy volkswagena, który jechał całą szerokością jezdni. Policjant pojechał za nim i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Okazało się, że 29-latek ma promil alkoholu w organizmie. Teraz będzie odpowiadał przed sądem.

W sobotę, po godz. 15 w miejscowości Humniska funkcjonariusz ruchu drogowego brzozowskiej komendy wracając po służbie zwrócił uwagę na jadącego przed nim kierowcę volkswagena. Sposób jazdy osobówki, wskazywał na to, że kierowca może być nietrzeźwy gdyż jechał całą szerokością jezdni. Funkcjonariusz chciał upewnić się czy nie doszło do popełnienia przestępstwa i podszedł do kierowcy gdy ten zatrzymał swój pojazd. Kiedy funkcjonariusz otworzył drzwi, poczuł od kierującego alkohol. Policjant powiadomił dyżurnego, który na miejsce skierował policyjny patrol. Funkcjonariusz nie dopuścił kierowy do dalszej jazdy i przekazał go mundurowym. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego jest pijany. Alkomat wskazał promil alkoholu w jego organizmie.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią na drodze duże zagrożenie. Dlatego jeśli mamy podejrzenie, że jakiś kierowca może być pod wpływem alkoholu, zareagujmy. Poinformujmy o swoich przypuszczeniach policjantów i jeżeli jest taka możliwość nie dopuśćmy kierującego do dalszej jazdy.


Zdjęcie poglądowe / archiwum Policji

KPP Brzozów

26-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: