REKLAMA

Wpłacił zaliczkę za maszynę, ale sprzętu nie otrzymał

Zakupy przez internet to aktualnie najwygodniejsza i najbardziej powszechna metoda kupowania różnych rzeczy. Niestety należy pamiętać o tym, że takie kupowanie może się wiązać z ryzykiem, gdyż nie zawsze mamy do czynienia z uczciwymi sprzedawcami. Policja apeluje o ostrożność!

Wczoraj do brzozowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który padł ofiarą internetowych zakupów. Z treści informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że zakupił przedmiot na jednej ze stron internetowych. Jeszcze tego samego dnia uiścił połowę kwoty zakupionego towaru, jako zaliczkę. Pieniądze przelał na wskazane przez sprzedającego konto. Drugą połowę miał przekazać, gdy otrzyma towar. Jednak po otrzymaniu pierwszej tury pieniędzy sprzedający urwał z nim kontakt. Nie odbierał telefonu i nie odpisywał na smsy. Na stronie nadal była oferowana do sprzedaży maszyna, którą zakupił pokrzywdzony. Wtedy zgłaszający podstępem zadzwonił do sprzedającego z innego numeru telefonu. Wówczas udało mu się jeszcze raz porozmawiać ze sprzedawcą. Podczas rozmowy mężczyzna zobowiązał się, że zwróci kupującemu wpłaconą zaliczkę, jednak do dnia dzisiejszego tego nie uczynił.

Policja apeluje o ostrożność przy tego rodzaju transakcjach. Nie dajmy się skusić atrakcyjnym cenom. W przypadku wyższych kwot zawsze preferujmy płatność za pobraniem. 

KPP Brzozów

24-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: