REKLAMA

Wokalistka z Tarnawy Górnej i autorski singiel „To Ja”. POSŁUCHAJCIE! (VIDEO, WYWIAD)

|

Wokalistka z Tarnawy Górnej i autorski singiel „To Ja”. POSŁUCHAJCIE! (VIDEO, WYWIAD)

TARNAWA GÓRNA / PODKARPACIE. Wczoraj odbyła się oficjalna premiera autorskiego singla zespołu ISKA, którego wokalistką jest pochodząca z Tarnawy Górnej Izabela Guzara. Utwór „To Ja” można usłyszeć w serwisie Youtube.com. Izabela Guzara, dla portalu Esanok.pl, opowiada o emocjach związanych z wydaniem singla oraz o celach na najbliższą przyszłość.

Tomasz Sokołowski, Esanok.pl: Proszę powiedzieć jak i kiedy powstał zespół ISKA.

Izabela Guzara, wokalistka: Zespół ISKA założyliśmy z Damianem Burkiem (perkusistą – przyp. red.) w ubiegłym roku. Razem z Damianem od kilku lat staraliśmy się aktywnie uczestniczyć w wielu projektach muzycznych. Ostatecznie postanowiliśmy wspólnymi siłami stworzyć nowy, autorski zespół. Zaprosiliśmy do współpracy świetnych muzyków, którzy mają na swoim koncie sporo sukcesów.

Tomasz Sokołowski: Pochodzi pani z Tarnawy Górnej. Jak wyglądała pani dotychczasowa droga związana ze śpiewaniem?

Izabela Guzara: To właśnie w Tarnawie Górnej stawiałem swoje pierwsze kroki muzyczne, przede wszystkim z zespołem Horyzont Zdarzeń z Leska. Następnie rozpoczęłam naukę w Krakowie. Działałam na lokalnej scenie muzycznej i nie tylko. Dawaliśmy koncerty w wielu klubach, hotelach, na różnego rodzaju eventach, w różnych składach muzycznych, od duetów, po tria, kwartety, aż do zespołu ISKA.

Tomasz Sokołowski: Jakiego typu utwory będziemy mogli usłyszeć na nowej, debiutanckiej płycie?

Izabela Guzara: Zespół ISKA to siedem różnych charakterów, siedem światów. Łączy nas jedno – miłość do muzyki. Tworząc stajemy się spójni, jako jedność. To muzyka na pograniczu Soul, R&B, pop, rock. Połączenie kilku stylów muzycznych.

Tomasz Sokołowski: Jakie są pani plany na najbliższą przyszłość?

Izabela Guzara: Cały czas intensywnie pracujemy nad nowym materiałem na najbliższa płytę, której zapowiedzią jest singiel „to Ja”. Są przygotowane kolejne 4 utwory, o których premierach będziemy na pewno informować. Nieustannie też tworzymy, piszemy, pracujemy nad utworami na kolejną płytę.

Tomasz Sokołowski: Czym dla pani jest muzyka, śpiewanie? Jak definiuje pani swój zawód i pasję?

Izabela Guzara: Zawsze powtarzam, że muzyka jest wszystkim, świat byłby smutny bez muzyki, to jak lekarstwo na wszystko. To coś, na co nigdy nie braknie mi sił.

Oficjalna premiera singla „To Ja” odbyła się w poniedziałek 23 stycznia. Jest on zapowiedzią nadchodzącej płyty zespołu ISKA. Cały zespół obecnie przygotowuje się do koncertu premierowego, który odbędzie się w Krakowie w najbliższych miesiącach.

Skład zespołu ISKA:

Izabela Guzara– wokal Damian Burek – perkusja Michał Girguś – gitara Sebastian Steć – saksofon Mateusz Łabęcki – gitara basowa Zbyszek Szwajdych – trąbka Przemysław Zarabski – pianino


foto (3): materiały nadesłane / archiwum prywatne

video: Youtube.com / ISKA – To Ja

25-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: