REKLAMA

WÓJT: Szkoła nie zostanie zlikwidowana! Zmiany mają pomóc uczniom (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

WÓJT: Szkoła nie zostanie zlikwidowana! Zmiany mają pomóc uczniom (VIDEO, ZDJĘCIA)

GRABÓWKA / GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. Nie milkną echa uchwały intencyjnej podjętej przez Radę Gminy Dydnia w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej w Grabówce. Władze gminy oraz radni zamierzają ograniczyć funkcjonowanie szkoły z klas 1-8 do 1-3. Argumenty za takim rozwiązaniem przedstawia wójt Alicja Pocałuń wskazując przede wszystkim na potrzebę stworzenia jak najlepszych warunków do nauki wszystkim uczniom. Szkoła jest bowiem mała, a zaplecze lokalowe nie pozwala na komfortowe funkcjonowanie 10 oddziałów. Gmina nie ma możliwości zapewnienia ogromnych pieniędzy na rozbudowę placówki. Urząd szacuje, że taka inwestycja mogłaby pochłonąć około 3 mln zł. Tymczasem, na ulicach w Grabówce pojawiły się paszkwile pod adresem gospodarza gminy. Szczegóły w materiale video.

Tomasz Sokołowski

Sprawą zajęliśmy się w poniedziałek: Walka o osiem klas w szkole. Rodzice zapowiadają pikietę i głodówkę (FOTO). We wtorek relacjonowaliśmy z kolei przebieg pikiety pod szkołą: Pikieta w obronie szkoły. „Proponowane zmiany to męka dla dzieci” (VIDEO, ZDJĘCIA).

Relacja video z wtorkowej pikiety

Zdjęcia z pikiety


14-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)