REKLAMA

Wizyta przedszkolaków w brzozowskiej remizie (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. 4 i 5 maja 2022 r. strażnicę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie odwiedziły grupy przedszkolaków wraz z opiekunami. Dzień Św. Floriana  – patrona strażaków był doskonałą okazją do spotkania z brzozowskimi strażakami PSP.

1460x616_7

W czasie wizyty strażacy zaprezentowali dzieciom i opiekunom pojazdy pożarnicze, sprzęt ratowniczy i gaśniczy, dodatkowe wyposażenie specjalistyczne oraz ubrania i sprzęt ochrony osobistej. Dzieci mogły również zobaczyć jak wygląda wewnątrz kabina wozu strażackiego, jak strażacy gaszą wodą pożar i jak obsługują hydrauliczne narzędzia ratownicze.

W czasie zwiedzania strażnicy dzieci obserwowały pokazowy zjazd strażaków po ześlizgu i przygotowanie do wyjazdu alarmowego. Odwiedziny przedszkolaków były również okazją do pogadanki na temat bezpiecznych zachowań w domu i w przedszkolu.

Na koniec odwiedzin dzieci złożyły strażakom okolicznościowe życzenia i piękne kolorowe prace o tematyce pożarniczej, za które serdecznie DZĘKUJEMY [pisownia oryginalna] – relacjonują strażacy.

źródło: KP PSP w Brzowie

Opracowanie:  mł. bryg. Bogdan Biedka,  KP PSP w Brzozowie
Zdjęcia: mł. bryg. Bogdan Biedka, asp. sztab. Oktawian Bujacz, Elżbieta Mazur, Agnieszka Wojdyła, Przedszkole Samorządowe nr2 w Brzozowie

06-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: