REKLAMA

Wiszące fotele ogrodowe – rozwiązanie także do Twojego mieszkania

Wiszące fotele ogrodowe – rozwiązanie także do Twojego mieszkaniaFotele ogrodowe wiszące – wbrew temu, co mówi ich nazwa – doskonale wyglądają i spełniają swoją funkcję nie tylko w ogrodach, ale również we wnętrzach. Do wyboru pozostają różne rodzaje, rozmiary i kolory foteli. W zależności od potrzeb, wiszące kosze ogrodowe mogą spoczywać na dołączonym stelażu albo zwisać prosto z sufitu.

Wiszący fotel ogrodowy nie tylko do ogrodu

Fotele ogrodowe wiszące, chociaż projektowane są z myślą o zastosowaniach zewnętrznych, coraz częściej goszczą w modnych, zwłaszcza przestronnych mieszkaniach i apartamentach. Doskonale korespondują z wystrojem skandynawskim, eko, rustykalnym i boho. Pasują do wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu, szczególnie do sypialni, salonu i pokoju dziecięcego. Szeroka gama dostępnych modeli umożliwia idealne dopasowanie rodzaju, rozmiaru czy stylu wykończenia fotela ogrodowego do aranżowanej przestrzeni.

Jaki wiszący fotel ogrodowy wybrać do mieszkania?

Standardowo fotele ogrodowe podwieszane posiadają obszerne, opływowe, twarde siedzisko, przypominające kokon, zawieszone na stelażu. Dzięki dołączonemu stelażowi otrzymujesz gotowy do postawienia w mieszkaniu mebel. Nie musisz przeprowadzać żadnych prac montażowych, by zacząć się bujać. W razie potrzeby łatwo przeniesiesz fotel na stelażu w inne miejsce – także do ogrodu. Oczywiście możesz zrezygnować ze stelaża i przymocować wiszące krzesło ogrodowe do sufitu na łańcuchu lub specjalnej lince. Wówczas najbezpieczniej kupić model z załączonym przez producenta zestawem montażowym.

W zależności od potrzeb domowników, należy wybrać odpowiednio duży kokon. W sklepach z wiszącymi koszami ogrodowymi, np. Dollo.pl, znajdziesz fotele ogrodowe wiszące jednoosobowe i dwuosobowe. Kupując wariant dwuosobowy, będziesz mógł bujać się w domowym zaciszu wspólnie z partnerem lub dzieckiem. To przyjemne urozmaicenie codziennego wypoczynku przed telewizorem czy z książką w rękę. Jeśli masz małe dziecko, Twój maluszek niejednokrotnie utnie sobie w miękkich objęciach kokonu długą i spokojną drzemkę.

Dwuosobowy fotel wiszący ITALFORM ORTA DOUBLE

Dwuosobowy fotel wiszący ITALFORM ORTA DOUBLE

Fotel wiszący brazylijski i bocianie gniazdo – lekkie i tanie rozwiązanie do wnętrz
Jeżeli dysponujesz ograniczoną przestrzenią albo niewielkim budżetem, zamiast dużego wiszącego siedziska ogrodowego na stelażu, wybierz rozwiązanie bardziej kompaktowe i znacznie tańsze. W mieszkaniu znakomicie sprawdzają się m.in. fotele wiszące brazylijskie oraz typu bocianie gniazdo. Zajmują niewiele miejsca i kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych. Do tego nadają aranżacji przyjemnego, pozytywnego, nieco wakacyjnego charakteru.

Fotel wiszący bocianie gniazdo ITALFORM NIDO – idealny do mieszkania

Fotel wiszący bocianie gniazdo ITALFORM NIDO – idealny do mieszkania

Gdzie w mieszkaniu postawić lub zamocować wiszący fotel ogrodowy?

Fotele ogrodowe wiszące na stelażu mogą stanąć w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Przy czym stelaż nieco ogranicza zakres bujania. Do tego stojący mebel zajmuje trochę powierzchni na podłodze, co utrudnia czynności porządkowe. Z tego względu wielu inwestorów decyduje się na zawieszenie samego siedziska (bez stelaża) pod sufitem. W takim wypadku trzeba sprawdzić, czy w pomieszczeniu znajduje się wystarczająco dużo wolnej przestrzeni.

Kokon musi znajdować się w takiej odległości od ścian, drzwi, okien, mebli, kominka itd., aby umożliwiać swobodne i bezpieczne bujanie się. Pamiętaj, że brak stelaża zwiększa zakres huśtania! Zanim przymocujesz kosz do sufitu, upewnij się, że strop jest wystarczająco mocny. Po przymocowaniu fotela do sufitu należy przeprowadzić próbę obciążeniową. Polega ona na ułożeniu na siedzisku ciężkich przedmiotów – ważących mniej więcej tyle, co dorosły człowiek. Jeśli próba zakończy się sukcesem, siadaj i bujaj się do woli.

Wiszące fotele ogrodowe - rozwiązanie także do twojego mieszkania

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

07-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: