REKLAMA

WESOŁA: Szkolenie podnoszące kompetencje medialne dla dzieci!

POWIAT BRZOZOWSKI. Biblioteka Publiczna w Wesołej zakończyła realizację projektu pn. „Sieć na kulturę w podregionie krośnieńskim”. Adresatami zadania były dzieci w wieku 10- 14 lat, które wzięły udział w 31. godzinnym szkoleniu podnoszącym kompetencje medialne. Zdalne szkolenia odbywały się z wykorzystaniem platformy TEAMS.

child-ga10d7f909_1280

                                                                                   zdjęcie podglądowe

Udział w projekcie pozwolił najmłodszym mieszkańcom gminy Nozdrzec poznać najbardziej popularne programy do edytowania tekstu, tworzenia prezentacji multimedialnych oraz zdobywania informacji. Bardzo ważnym tematem było przedstawienie zasad zachowania w komunikacji publicznej oraz indywidualnej, wynikających z metod pisania służbowych i prywatnych wiadomości elektronicznych. W związku z tym, że najmłodsza grupa użytkowników Internetu jest zagrożona licznymi zagrożeniami, wskazano również na zasady bezpiecznego funkcjonowania w Sieci. Ponadto młodzi uczestnicy projektu dowiedzieli się czym są prawa autorskie, co to jest utwór.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa ( działanie 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej).

źródło: Serwis informacyjny Gminy Nozdrzec


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jerzy Zięba: Eksperyment w Ślepo! Kto poniesie konsekwencje?

tvPolska

23-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)