REKLAMA

BRZOZÓW: Wernisaż wystawy „W przestrzeni rzeźby” (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI/ PODKARPACIE. W ubiegłą sobotę, 6 listopada br., w Muzeum Regionalnym im. Adama Fastnachta w Brzozowie miał miejsce wernisaż wystawy zatytułowanej „W przestrzeni rzeźby”. Nowa ekspozycja czasowa prezentuje w sumie 26 prac – rzeźb i płaskorzeźb – które wyszły spod ręki  Jacka Golca, Artura Guzika, Krzysztofa Lisowicza, Tadeusza Masłyka i Mariusza Mogilanego.

253948016_4506550586095172_3828484570795902106_n
Prezentowane dzieła powstały podczas plenerów, które w „Małym skansenie” w Grabownicy Starzeńskiej organizowane były m.in. z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska (SnRRWGS).
Po powitaniu gości i przedstawieniu artystów przez dyrektor muzeum Agnieszkę Adamską głos zabrał, Tadeusz Stępień – prezes Zarządu SnRRWGS, a następnie główni bohaterowie, spośród których nieobecny był jedynie Jacek Golec.

Jacek Golec to absolwent Studium Nauczycielskiego i Państwowego Liceum sztuk Plastycznych w Rzeszowie na kierunku snycerstwo (rzeźba w drewnie). W swoim dorobku posiada rzeźby i płaskorzeźby okolicznościowe, kapliczki, meble ogrodowe i altany.

Artur Guzik pochodzi z Krzemiennej
Jest absolwentem Technikum Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krośnie. Posiada świadectwo czeladnicze stolarza meblowego oraz ukończony kurs renowacji mebli zabytkowych. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Sztuką zainteresował się prowadząc własną działalność – renowację mebli zabytkowych. W tym okresie rozpoczęła się jego pasja i zainteresowanie malarstwem olejnym i akrylowym.

Krzysztof Krzesimir Lisowicz z Grabownicy Starzeńskiej
Już w wieku dziecięcym miał szerokie zainteresowania. Pasjonował się m.in. robieniem biżuterii w srebrze. Dużo czasu spędził, kształcąc się w podkrakowskich pracowniach ówczesnej cyganerii artystycznej. Próbował rzeźbić w kamieniu, fascynowały go różne materiały. Interesował się sztuką użytkową oraz malarstwem olejnym. Zamiłowanie do pracy w drewnie najpewniej otrzymał w genach po dziadku, pochodzącym z Ustrzyk. Po przeprowadzce do Grabownicy Starzeńskiej prowadzi firmę zajmująca się m.in. projektowaniem wnętrz, zajmuje się również stolarstwem i ciesielstwem.

Tadeusz Masłyk plastyką zajmuje się od ponad 25 lat
Uprawia rysunek, grafikę, malarstwo sztalugowe i rzeźbę. Debiutował indywidualną wystawą w Domu Kultury „Krakus” w Krakowie w 1982 r. W dorobku ma szereg wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Brał udział w plenerach plastycznych. Wiele z nich sam inicjował i organizował. Prowadził galerię jednego obrazu. Jest współzałożycielem Grupy Twórczej „iN-Ti”, która skupia plastyków i poetów.

Mariusz Mogilany to artysta-rzeźbiarz, snycerz, konserwator, pozłotnik. Miłośnik natury, żeglarstwa i bieszczadzkich duchów. Członek Bieszczadzkiej Grupy Twórców Kultury. Człowiek wielu talentów. Mieszka i tworzy z Zagórzu.

Otwarcie wystawy wzbogaciła także swym występem wszechstronnie uzdolniona Amelia Sowińska.

Muzeum Regionalne im. Adama Fastnachta w Brzozowie


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PILNE!!! Sytuacja na granicy NIEBEZPIECZNA! Jeszcze NIEMILITARNY konflikt! Gdzie NATO i UE?

tvPolska

 


09-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: