REKLAMA

BRZOZÓW: Wernisaż wystawy „W przestrzeni rzeźby” (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI/ PODKARPACIE. W ubiegłą sobotę, 6 listopada br., w Muzeum Regionalnym im. Adama Fastnachta w Brzozowie miał miejsce wernisaż wystawy zatytułowanej „W przestrzeni rzeźby”. Nowa ekspozycja czasowa prezentuje w sumie 26 prac – rzeźb i płaskorzeźb – które wyszły spod ręki  Jacka Golca, Artura Guzika, Krzysztofa Lisowicza, Tadeusza Masłyka i Mariusza Mogilanego.

253948016_4506550586095172_3828484570795902106_n
Prezentowane dzieła powstały podczas plenerów, które w „Małym skansenie” w Grabownicy Starzeńskiej organizowane były m.in. z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska (SnRRWGS).
Po powitaniu gości i przedstawieniu artystów przez dyrektor muzeum Agnieszkę Adamską głos zabrał, Tadeusz Stępień – prezes Zarządu SnRRWGS, a następnie główni bohaterowie, spośród których nieobecny był jedynie Jacek Golec.

Jacek Golec to absolwent Studium Nauczycielskiego i Państwowego Liceum sztuk Plastycznych w Rzeszowie na kierunku snycerstwo (rzeźba w drewnie). W swoim dorobku posiada rzeźby i płaskorzeźby okolicznościowe, kapliczki, meble ogrodowe i altany.

Artur Guzik pochodzi z Krzemiennej
Jest absolwentem Technikum Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krośnie. Posiada świadectwo czeladnicze stolarza meblowego oraz ukończony kurs renowacji mebli zabytkowych. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Sztuką zainteresował się prowadząc własną działalność – renowację mebli zabytkowych. W tym okresie rozpoczęła się jego pasja i zainteresowanie malarstwem olejnym i akrylowym.

Krzysztof Krzesimir Lisowicz z Grabownicy Starzeńskiej
Już w wieku dziecięcym miał szerokie zainteresowania. Pasjonował się m.in. robieniem biżuterii w srebrze. Dużo czasu spędził, kształcąc się w podkrakowskich pracowniach ówczesnej cyganerii artystycznej. Próbował rzeźbić w kamieniu, fascynowały go różne materiały. Interesował się sztuką użytkową oraz malarstwem olejnym. Zamiłowanie do pracy w drewnie najpewniej otrzymał w genach po dziadku, pochodzącym z Ustrzyk. Po przeprowadzce do Grabownicy Starzeńskiej prowadzi firmę zajmująca się m.in. projektowaniem wnętrz, zajmuje się również stolarstwem i ciesielstwem.

Tadeusz Masłyk plastyką zajmuje się od ponad 25 lat
Uprawia rysunek, grafikę, malarstwo sztalugowe i rzeźbę. Debiutował indywidualną wystawą w Domu Kultury „Krakus” w Krakowie w 1982 r. W dorobku ma szereg wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Brał udział w plenerach plastycznych. Wiele z nich sam inicjował i organizował. Prowadził galerię jednego obrazu. Jest współzałożycielem Grupy Twórczej „iN-Ti”, która skupia plastyków i poetów.

Mariusz Mogilany to artysta-rzeźbiarz, snycerz, konserwator, pozłotnik. Miłośnik natury, żeglarstwa i bieszczadzkich duchów. Członek Bieszczadzkiej Grupy Twórców Kultury. Człowiek wielu talentów. Mieszka i tworzy z Zagórzu.

Otwarcie wystawy wzbogaciła także swym występem wszechstronnie uzdolniona Amelia Sowińska.

Muzeum Regionalne im. Adama Fastnachta w Brzozowie


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PILNE!!! Sytuacja na granicy NIEBEZPIECZNA! Jeszcze NIEMILITARNY konflikt! Gdzie NATO i UE?

tvPolska

 


09-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)