REKLAMA

WEEKEND. Kilka wypadków z udziałem motocyklistów. Jest ofiara (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Podczas trzech dni tegorocznego długiego majowego weekendu, na drogach naszego województwa, doszło do 14 wypadków, z których 7 to zdarzenia z udziałem motocyklistów i motorowerzystów. W niedzielę, w wypadku w Przedmieściu Czudeckim, zginął kierujący motocyklem 51-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

1_110

W piątek, po godz. 16, w miejscowości Pustynia w powiecie dębickim, kierujący mercedesem vito, skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia się z prawidłowo jadącym motocyklistą. Kierujący yamahą uderzył w mercedesa, a następnie przemieścił się na przeciwny pas jezdni i uderzył jeszcze w nadjeżdżającą z naprzeciwka toyotę. Ranny motocyklista trafił do szpitala.

Brzozowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę około godz. 13 w Izdebkach. Czołowo zderzyli się tam dwaj motocykliści. Obaj trafili do szpitala.

2_75

Tego samego dnia około godz. 16.30, w Wilczej Woli w powiecie kolbuszowskim, kierujący motocyklem marki Honda, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z audi. Do szpitala trafili motocyklista i jego pasażerka.

Także w niedzielę około godz. 19.30 w Lesku na ul. Piłsudskiego kierujący motocyklem, wyprzedzając kilka pojazdów, uderzył w audi, którego kierowca wykonywał manewr zmieniany pasa ruchu. Ranny 22-latek kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala.

Do najtragiczniejszego niedzielnego wypadku doszło w Przedmieściu Czudeckim w powiecie strzyżowskim. Kierujący motocyklem marki Harley Davidson najpierw uderzył w tył forda, a następnie jeszcze w skodę i fiata. 51-letni mężczyzna kierujący motocyklem, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł na miejscu wypadku.

Należy pamiętać, że skutki wypadku na motocyklu są poważniejsze niż wypadku samochodowego. Kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku czy zderzenia z innym pojazdem lub przeszkodą, może być odzież motocyklowa.

3_64
Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Dlatego apelujemy do motocyklistów o stosowanie się do limitów prędkości, dostosowywanie jej do warunków panujących na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Warto też pamiętać, że motocyklista jest mniej widoczny dla pozostałych kierowców. Omijając, czy wyprzedzając inny pojazd z dużą prędkością, naraża przede wszystkim własne życie i zdrowie, gdyż kierujący pojazdami mogą go nie widzieć.

źródło: KWP


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

IZDEBKI. Wypadek dwóch motocyklistów na Serpentynach (ZDJĘCIA)

PORAŻ-ZAGÓRZ. Wypadek. Samochód w rowie. Dwie osoby ranne

REGION: Uderzył w trzy samochody. Motocyklista zmarł (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

02-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: