REKLAMA

Wariant Delta już blisko. Czy dieta online to dobry sposób, by schudnąć w czasie pandemii?

Problemy z nadmierną masą ciała dotykają ponad 50% polskiego społeczeństwa. Nadwadze i otyłości sprzyja również pandemia, która wydaje się nie mieć końca. Powoli nadchodzi czwarta fala z wariantem Delta na czele, co z pewnością będzie skutkować rosnącym przybieraniem na wadze. Zamiast jednak biernie czekać na przyrost dodatkowych kilogramów, warto zacząć działać już teraz. Dieta online może okazać się twoim sprzymierzeńcem.

Nadmierne przybieranie na wadze już dawno przestało mieć wyłącznie wymiar estetyczny. Otyłość sprzyja rozwojowi wielu chorób, w tym: cukrzycy typu 2, schorzeń układu sercowo-naczyniowego, niektórych nowotworów. Większe jest też ryzyko powstania zaburzeń hormonalnych i problemów ze strony układu kostno-mięśniowego.

Aby tego uniknąć, warto jak najszybciej rozpocząć walkę z nadmiarowymi kilogramami. Podstawą jest stosowanie odpowiedniej diety odchudzającej, która – w połączeniu ze zwiększoną aktywnością fizyczną – da naprawdę widoczne efekty.

Dieta online – jak działa?

Dieta odchudzająca online, podobnie jak każda inna dieta, ma na celu redukcję masy ciała. – Aby pozbyć się nadmiarowych kilogramów, wcale nie trzeba się głodzić. Jeśli układanie diety online przeprowadza doświadczony dietetyk, odchudzanie nie będzie wiązać się z głodowaniem. Kaloryczność posiłków zostanie dopasowana do zapotrzebowania na energię konkretnej osoby, zaś w osiągnięciu deficytu energetycznego pomogą treningi – takie informacje pojawiają się na stronie internetowej Michała Wrzoska – https://michalwrzosek.pl/. To dietetyk online, który pomógł wielu osobom uporać się z nadmierną masą ciała.

Spersonalizowana dieta online kluczem do sukcesu

Do tej pory nie udało ci się schudnąć, mimo podejmowania wielu prób? Bardzo możliwe, że twoje działania bazowały na gotowych dietach odchudzających. Dużą popularnością cieszą się kuracje niskoenergetyczne, które – choć na początku faktycznie powodują znaczny spadek masy ciała – zwykle prowadzą do tzw. efektu jo-jo.

Kluczem do efektywnego odchudzania może być spersonalizowana dieta online. Dopasowana pod kątem potrzeb konkretnej osoby, pozwala osiągnąć założone cele. I wcale nie chodzi wyłącznie o dostosowanie do zapotrzebowania energetycznego, ale również do stanu zdrowia czy nawet preferencji żywieniowych. Warto mieć świadomość, że innego trybu odchudzania potrzebują osoby zmagające się z cukrzycą typu 2, a innego – chorzy na nadciśnienie czy osoby zupełnie zdrowe.

Dieta online – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować dietę odchudzającą online? Takie rozwiązanie ma wiele zalet, wśród których wymienia się m.in.:

  • oszczędność czasu – nie musisz poświęcać go na dojazdy do poradni dietetycznej, ponieważ współpraca z dietetykiem odbywa się w 100% zdalnie;
  • swoboda w wyborze okresu współpracy – możesz zdecydować się na zaledwie 6 tygodniową współpracę, a potem ją przedłużyć;
  • stały kontakt z dietetykiem – ze specjalistą możesz kontaktować się przez cały okres trwania współpracy, bez konieczności oczekiwania na kolejną wizytę itp.

Pamiętaj! Dieta online nie jest przeznaczona wyłącznie dla osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Warto się nią zainteresować w przypadku chęci zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych, co przełoży się na poprawę kondycji zdrowotnej i samopoczucia. Warunek jest tylko jeden – musi to być dieta spersonalizowana, czyli taka, która będzie ułożona specjalnie dla Ciebie.

Jeśli decydujesz się na współpracę z dietetykiem przez internet, upewnij się, że za układanie diety online będzie odpowiadał doświadczony specjalista.

Healthy eating. Dieting and people concept. Blonde with a vegetable.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

21-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: