REKLAMA

Wandale zakpili ze strażaków OSP. Obrzucili śniegiem okno strażnicy (FOTO)

JABŁONKA / PODKARPACIE. Do przykrego zdarzenia doszło ostatniej doby w Jabłonce, gdzie nieznani sprawcy obrzucili i zasłonili śniegiem okno strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej. Dla strażaków to przejaw braku szacunku dla ich pracy i niszczenie mienia jednostki, która funkcjonuje, aby pomagać i ratować życie oraz zdrowie mieszkańców swojej miejscowości i regionu.

Tak wyglądało dzisiaj jedno z okien strażnicy OSP Jabłonka w gminie Dydnia.


Foto: OSP Jabłonka

Autorzy tego dzieła zapewne mają za dużo wolnego czasu i nie wiedzą, w jaki sposób go spożytkować. W przyszłości podobne zachowania nie będą tolerowane – mówią stanowczo strażacy OSP Jabłonka. – Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonce ma służyć społeczeństwu. Nie jest to miejsce do wyrażania swojej wątpliwej jakości „twórczości ”. Jeśli podobne sytuacje będą się powtarzały, zostaną podjęte odpowiednie kroki, a wandale, bo jak inaczej nazwać osoby, które umyślnie niszczą mienie osób narażających swoje życie dla dobra innych, zostaną ukarani – dodają.

Wpis w mediach społecznościowych zawiera również apel do osób, które zakpiły z siedziby i pracy strażaków ochotników.

Zamiast niszczyć cudze mienie i robić na złość strażakom, proponujemy wstąpić w nasze szeregi. Wolny czas, którego, jak widać, macie pod dostatkiem, zostanie spożytkowany we właściwy sposób, a wy przekonacie się na własnej skórze, czym jest praca na rzecz bezpieczeństwa drugiego człowieka – proponują druhowie z OSP Jabłonka.

źródło: OSP Jabłonka / Fb

21-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)