REKLAMA

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

BRZOZOÓW / PODKARPACIE. Przygotowując się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, jak co roku gmina Brzozów okres wakacyjny wykorzystuje, by wykonać najpotrzebniejsze prace remontowo – modernizacyjne w  placówkach oświatowych.

Podczas tegorocznych wakacji, najwięcej pracy pochłonęła budowa nowej kuchni w Szkole Podstawowej Nr 1 w Humniskach. Gmina Brzozów otrzymała na to zadanie dofinansowanie od Wojewody Podkarpackiego w ramach Rządowego Programu “Posiłek w domu i w szkole” w wysokości 78 496 zł. Resztę środków w kwocie 67 112 zł pokryto z budżetu gminy.

W Szkole Podstawowej w Starej Wsi wymienione zostały rynny na budynku placówki, zaadoptowano pomieszczenia w podpiwniczeniu szkoły na świetlicę oraz zakupiono kserokopiarkę. Z kolei w szkole w Grabownicy Starzeńskiej wybudowano nowe ogrodzenie oraz odświeżono sale lekcyjne. Podobne prace przeprowadzono też w Szkole Podstawowej w Turzym Polu.

Remonty wykonano również w Szkole Podstawowej w Zmiennicy, gdzie odmalowano m. in. gabinet logopedy oraz pomieszczenia na poddaszu starego budynku. Nowego blasku, po zamontowaniu lamp oświetleniowych oraz zakupie mebli szkolnych zyskały sale lekcyjne. Dzięki zagospodarowaniu terenu przy budynku poprawiła się estetyka przestrzeni wokół szkoły.

W budynku  Zespołu Szkół Nr 1 w Przysietnicy wykonano remont klatki schodowej wraz z montażem balustrady ze stali nierdzewnej. Podczas wakacji przeprowadzono gruntowny remont schodów wejściowych przed szkołą w Górkach  oraz szkołą w Brzozowie. Ponadto w placówce w Górkach odmalowano też sale lekcyjne.  W Szkole Podstawowej Nr 2 w Humniskach  na parterze wymieniono grzejniki  w salach lekcyjnych oraz doprowadzono instalację wodnokanalizacyjną do klasopracowni chemicznej.

Nowe, lepsze warunki dla dzieci

Wakacyjne remonty nie ominęły też przedszkoli gminnych. W budynku w Grabownicy Starzeńskiej wymieniono piec centralnego ogrzewania oraz zamontowano podgrzewacz ciepłej wody. W PS Nr 1 w Brzozowie przeprowadzono remont sali zabaw dla dzieci w podpiwniczeniu budynku oraz ułożone panele podłogowe w dwóch salach lekcyjnych.  Z kolei w dwójce w Brzozowie zakupiono urządzenia na plac zabaw oraz nowe meble i urządzenia rehabilitacyjne dla dzieci z orzeczeniami. Nowy wygląd zyskała też sala zabaw dla przedszkolaków. Prace remontowe prowadzone też były w PS Nr 2 w Humniskach. Odświeżono salę zabaw dla dzieci oraz pokój nauczycielski. Zakupiono również kuchenkę gazową do kuchni.

Stale dbamy o to, by polepszać infrastrukturę gminnych szkół, stąd w okresie wakacyjnym przeprowadzane są ich coroczne remonty wraz z doposażeniem. Te wakacje są szczególnie bogate w ilość prowadzonych prac. Inwestycje mają miejsce praktycznie we wszystkich placówkach. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeprowadzona została termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Brzozowie. Koszt zadania to ponad 1,5 miliona złotych. Ta, jak i inne inwestycje, wynikają z troski o dzieci i przekonania, że to właśnie one są naszą przyszłością. Dobra edukacja to pierwsze z cegiełek w budowaniu przyszłych pokoleń – mówi burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński.

W pozostałych placówkach wykonano prace remontowe polegające na odmalowaniu sal lekcyjnych, korytarzy, ułożeniu paneli podłogowych, naprawy sprzętów itp.  W tym roku wartość wakacyjnych remontów i zakupów wyniosła blisko 2 mln 300 tys. zł (w tym termomodernizacja SP 1 w Brzozowie).

Placówki oświatowe w brzozowskiej gminie gotowe są na powrót w szkolne mury dzieci, młodzieży i nauczycieli. Teraz pozostaje tylko czekać na pierwszy dzwonek!

Gmina Brzozów
fot. ZEAS/nm


31-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: