REKLAMA

Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych w Gminie Brzozów (ZDJĘCIA)

GMINA BRZOZÓW. Wakacje to czas wypoczynku dla uczniów oraz urlopów dla nauczycieli i pracowników placówek oświatowych. To również okres wzmożonych prac remontowych i inwestycyjnych w szkołach i przedszkolach, których nie można zrealizować podczas trwającego roku szkolnego.

2.Cyklinowanie parkietów SP 1 Brzozów

W ramach przygotowania do nowego roku szkolnego 2022/2023 w okresie wakacyjnym w większości szkół i przedszkoli przeprowadzono większe lub mniejsze prace remontowe, na które na wniosek Burmistrza Brzozowa Rada Miejska przeznaczyła w tegorocznym budżecie ponad 500 tys. złotych.

W niektórych placówkach oświatowych prowadzone były prace polegające na malowaniu sal lekcyjnych, korytarzy, kuchni i sanitariatów, oraz wymianie starych lamp oświetleniowych, w niektórych zakres prac był znacznie większy.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie wycyklinowano i polakierowano 4 sale lekcyjne oraz szkolną jadalnię o łącznej powierzchni ok 400 mkw.

W Szkole Podstawowej w Górkach wykonano kapitalny remont górnego korytarza i klatki schodowej. Wykonano nowe izolacje i wylewki betonowe, ułożono nowe płytki na korytarzu oraz klatce schodowej. Zamontowano również nowe balustrady ze stali nierdzewnej. Korytarz i klatkę schodową odmalowano. Wymieniono również przeciekający, stary zbiornik hydroforowy.

W Szkole Podstawowej w Turzym Polu wycyklinowano i polakierowano parkiet na 2 kondygnacjach szkolnych korytarzy o łącznej powierzchni ok. 160 mkw. W budynku przedszkola wymieniono instalację elektryczną.
W Przedszkolu Samorządowym w Grabownicy Starzeńskiej wykonano kapitalny remont sali dla dzieci. Zdemontowano starą podłogę, wykonano izolacje przeciwwilgociowe i nowe wylewki betonowe, na których ułożono nowe panele podłogowe. Wykonano nową instalację elektryczną oraz zamontowano sufit podwieszany z nowymi lampami. Sala została wyszpachlowana i odmalowana.

Nad istniejącym tarasem przy budynku przedszkola wykonano zadaszenie o konstrukcji drewnianej kryte blachą trapezową z naświetleniem w postaci 12 szt. okien dachowych. Na tarasie ułożono nowe płytki gresowe.

W Szkole Podstawowej w Starej Wsi adaptowano pomieszczenie z przeznaczeniem na salę dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Do wyremontowanej sali zakupiono nowy sprzęt i pomoce naukowe.
W budynku przedszkola przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Humniskach wyremontowano schody wejściowe oraz ułożono nowe płytki w szatni i na korytarzu. W/w pomieszczenia zostały odmalowane.
W Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Brzozowie wymieniono lampy oświetleniowe w 2 salach dla dzieci oraz odmalowano kuchnię, korytarze i salę lekcyjną. Wymieniono również stolarkę drzwiową w segmencie żywieniowym i sali lekcyjnej.

Przy Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Brzozowie trwają końcowe prace związane z budową nowego placu zabaw dla dzieci wraz z zagospodarowaniem terenu i budową nowego ogrodzenia oraz bramy wjazdowej. Wymieniono również lampy oświetleniowe w 2 salach dla dzieci oraz uporządkowano teren wokół przedszkola.
Celem zwiększenia ilości miejsc dla dzieci adaptowano wolne pomieszczenie z przeznaczeniem na salę dla milusińskich w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi. W sali ułożono nowe panele podłogowe, zakupiono nowe meble i wyposażenie szatni.

W pozostałych placówkach wykonano prace porządkowe i malarskie a do obiektów, które tego wymagały zakupiono i ułożono nowe panele podłogowe oraz meble, krzesełka i stoliki uczniowskie.

źródło: materiały nadesłane


02-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: