REKLAMA

Wakacje z WOT? Czemu nie!

„Wakacje z WOT” to projekt realizowany przez 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego adresowany w szczególności do uczniów, studentów oraz nauczycieli. Chętni do spędzenia aktywnie czasu w moro, z plecakiem i karabinkiem w ręku rozpoczną szkolenie już 26 czerwca w naszych szeregach.

Pomysł jest ukłonem w stronę ochotników, którzy chcą stać się żołnierzami, ale ze względu na trwającą naukę w szkołach branżowych, średnich i na uczelniach wyższych nie mogą stawić się na szkolenia organizowane w trakcie trwania roku szkolnego. Podobny projekt WOT świetnie przyjął się podczas ferii zimowych.

– Chcemy wyjść naprzeciw młodym ludziom, którzy nie mogą sobie pozwolić na wstąpienie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, ze względu na organizowanie tzw. „szesnastek” w czasie trwania roku szkolnego i akademickiego. Pomysł na szkolenie podstawowe podczas wakacji i ferii to złoty środek na to aby pogodzić naukę, pracę z realizacją swoich marzeń – mówi płk Dariusz Słota Dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Duże zainteresowanie taką opcją potwierdzają także dane z ubiegłych edycji. W czasie ostatnich dwóch lat w ramach projektu wakacje i ferie z WOT, szeregi podkarpackiej brygady zasiliło blisko 550 żołnierzy. W dużej części to uczniowie i studenci, którzy deklarują, że do podjęcia decyzji o założeniu munduru skłoniło ich to, że szkolenia odbywały się w czasie wakacyjnej czy też zimowej przerwy.

Najbliższe szkolenie na Podkarpaciu w ramach projektu „wakacje z WOT” rozpocznie się już  26 czerwca, a zakończy 11 lipca uroczystą przysięgą. Czasu na zgłoszenie jest już w zasadzie niewiele. Kandydaci do służby w podkarpackiej brygadzie OT mogą działać dwutorowo. Ochotnicy wnioski o powołanie do odbycia 16 dniowego szkolenia podstawowego lub 8 dniowego wyrównawczego mogą wypełnić z pomocą rekruterów z Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 3. PBOT lub zgłaszając się bezpośrednio do najbliższego WKU. Droga w nasze szeregi jest otwarta dla wszystkich, którzy czują dumę z tego, że są Polakami oraz cenią sobie braterstwo, przyjaźń i poczucie bezpieczeństwa.

O powołanie może ubiegać się każda osoba, która:

  • ukończyła 18 lat,
  • posiada obywatelstwo polskie,
  • nie była karana za przestępstwa umyślne,
  • posiada dobrą sprawność psychofizyczną,
  • nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

materiały nadesłane

12-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)