REKLAMA

Wakacje w czasie pandemii – jak się przygotować?

Koronawirus w niektórych miejscach na świecie nieco odpuszcza, co jest dobrą wiadomością dla osób, które marzą o zagranicznym wyjeździe na wakacyjny urlop. W tym tekście opowiemy Ci o tym, jak przygotować się do takiej podróży i zapewnić sobie nad głową w pełni kompleksowy parasol ochronny.

Ubezpieczenie przede wszystkim

Polisa turystyczna to podstawowy sposób ochrony, jaki możesz zapewnić sobie oraz rodzinie podczas zagranicznego urlopu. Ze względu na wygodę oraz atrakcyjne oferty warto, żebyś nową polisę wykupił w Internecie. Wystarczy tylko, że skorzystasz z porównywarek lub kalkulatorów, które są ogólnodostępne i co najważniejsze, całkowicie bezpłatne. Narzędzie będzie potrzebować jedynie kilku informacji o Tobie oraz wyjeździe, by po chwili zaproponować Ci całą listę atrakcyjnych ofert.

Ubezpiecz koszty rezygnacji z podróży

Pandemia koronawirusa sprawiła, że nikt nie może być pewny w 100%, że jego zagraniczne wakacje na pewno się odbędą. Sytuacja zmienia się dosyć dynamicznie, co wprowadzą dodatkową atmosferę niepewności. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje finanse na wypadek zmiany planów na wakacyjny urlop, koniecznie skorzystaj z ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży na: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ranking-ubezpieczen-kosztow-rezygnacji-z-podrozy.

Sprawdź lokalne obostrzenia

Każdy kraj ma inne obostrzenia związane z pandemią, które mogą znacznie różnić się od tego, z czym obecnie mamy do czynienia w Polsce. Zanim więc zdecydujesz się na spakowanie walizek i wylot, sprawdź, jak sytuacja prezentuje się w celu Twojej podróży. Najważniejsze co powinno Cię interesować, to ewentualna konieczność odbycia kwarantanny. Wybieraj raczej kraje, które odeszły od tego typu praktyk. Nikt nie chce przecież spędzić większości urlopu w pokoju hotelowym.

Sprawdź dostępne loty

To, że w Polsce koronawirus nieco odpuszcza, nie znaczy, że w innych krajach jest tak samo. Właśnie dlatego powinieneś sprawdzić, czy do miejsca Twojego potencjalnego wypoczynku można w tym momencie dolecieć. Przyjrzyj się też przepisom dotyczącym testów na obecność wirusa we krwi oraz terminów, w jakich turyści muszą się im poddać.

Przeczytaj OWU

Ubezpieczenie podróżne to produkt, który oferuje o szeroki zakres ochrony. Dzięki dobrej polisie możesz łatwo uniknąć finansowych konsekwencji niektórych zdarzeń. W ramach ochrony powinieneś otrzymać:

  • pokrycie kosztów leczenia,
  • OC,
  • NNW,
  • ochronę bagażu,
  • ratownictwo,
  • zwrot kosztów za rezygnację z podróży.

Większość polis oferuje tego typu zakres ochrony, ale musisz wiedzieć, że każdy z pakietów może różnić się szczegółami takimi jak np. suma konkretnego ubezpieczenia. Właśnie dlatego przed podpisaniem umowy powinieneś zapoznać się z OWU (Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia). W tym dokumencie znajdziesz szczegółowy opis każdego aspektu Twojego ubezpieczenia. W OWU opisane są również ewentualne wyłączenia od odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których towarzystwo może odmówić Ci pomocy.

Jak widzisz, wyjazd w czasach koronawirusa wymaga odpowiedniego przygotowania oraz zadbania i kilka ważnych elementów. Twoim priorytetem zawsze jednak powinno być bezpieczeństwo zarówno fizyczne, jak i finansowe. Zapewnij sobie kompleksową ochronę i wykup polisę turystyczną: https://www.polisaturystyczna.pl/. Podaruj sobie spokój, na który zasługujesz.

brzozow24

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

06-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: