REKLAMA

PREZYDENT BAKUN: W Przemyślu cmentarze nie będą zamknięte!

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. – Informuję, że bramy cmentarzy pozostają otwarte, zarówno dzisiaj (31.10), jak i w kolejnych dniach – napisał na Facebooku prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

139571_r0_940

Foto: pixabay.com

W piątek 30 października, po konferencji premiera w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i po ogłoszeniu, że przez najbliższe dni cmentarze będą zamknięte, wydano rozporządzenie, które w ustępie 28a mówi: „Od dnia 31 października 2020r. do dnia 2 listopada 2020r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych”.

Jak napisał prezydent Przemyśla Wojciech Bakun: – Nie obliguje to jednak władz miasta do zamykania bram cmentarzy (choćby ze względu na odbywające się pogrzeby).

W związku z tym odpowiadając na liczne pytania Państwa w tej sprawie informuję, że BRAMY CMENTARZY POZOSTAJĄ OTWARTE, zarówno dzisiaj (31.10), jak i w kolejnych dniach – zakomunikował prezydent Przemyśla.

Pojawiały się również w Państwa pytaniach obawy czy Straż Miejska „będzie karać”. Szanowni Państwo, Straż Miejska została powołana po to żeby pomagać i pilnować porządku. Prosimy więc, żeby uważali Państwo, czy chryzantemy za bardzo się nie sypią, a znicze nie dymią, ale gwarantuję, że nikt za to mandatu nie dostanie – dodał Bakun.

Prezydent Przemyśla odniósł się także do sytuacji osób handlujących kwiatami i zniczami w mieście.

Na koniec sprawa osób, które wykupiły miejsca na handel pod cmentarzami. Nas decyzja rządu zaskoczyła tak samo jak Państwa (piątek 15:30), ale gwarantuję Państwu, że i ten problem rozwiążemy i usiądziemy do tego już w poniedziałek. Państwa decyzje zostaną anulowane, lub wg potrzeby przedłużone na inny okres. Dogadamy się – zapewnił prezydent Przemyśla.

 

 

Źródło: Wojciech Bakun / Facebook

 

01-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)