REKLAMA

PREZYDENT BAKUN: W Przemyślu cmentarze nie będą zamknięte!

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. – Informuję, że bramy cmentarzy pozostają otwarte, zarówno dzisiaj (31.10), jak i w kolejnych dniach – napisał na Facebooku prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

139571_r0_940

Foto: pixabay.com

W piątek 30 października, po konferencji premiera w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i po ogłoszeniu, że przez najbliższe dni cmentarze będą zamknięte, wydano rozporządzenie, które w ustępie 28a mówi: „Od dnia 31 października 2020r. do dnia 2 listopada 2020r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych”.

Jak napisał prezydent Przemyśla Wojciech Bakun: – Nie obliguje to jednak władz miasta do zamykania bram cmentarzy (choćby ze względu na odbywające się pogrzeby).

W związku z tym odpowiadając na liczne pytania Państwa w tej sprawie informuję, że BRAMY CMENTARZY POZOSTAJĄ OTWARTE, zarówno dzisiaj (31.10), jak i w kolejnych dniach – zakomunikował prezydent Przemyśla.

Pojawiały się również w Państwa pytaniach obawy czy Straż Miejska „będzie karać”. Szanowni Państwo, Straż Miejska została powołana po to żeby pomagać i pilnować porządku. Prosimy więc, żeby uważali Państwo, czy chryzantemy za bardzo się nie sypią, a znicze nie dymią, ale gwarantuję, że nikt za to mandatu nie dostanie – dodał Bakun.

Prezydent Przemyśla odniósł się także do sytuacji osób handlujących kwiatami i zniczami w mieście.

Na koniec sprawa osób, które wykupiły miejsca na handel pod cmentarzami. Nas decyzja rządu zaskoczyła tak samo jak Państwa (piątek 15:30), ale gwarantuję Państwu, że i ten problem rozwiążemy i usiądziemy do tego już w poniedziałek. Państwa decyzje zostaną anulowane, lub wg potrzeby przedłużone na inny okres. Dogadamy się – zapewnił prezydent Przemyśla.

 

 

Źródło: Wojciech Bakun / Facebook

 

01-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: