REKLAMA

W powiecie brzozowski grasuje szajka włamywaczy? Bądź czujny – nie daj się okraść

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Policjanci poszukują sprawców włamań do domów. Łupem złodziei pada wartościowa biżuteria oraz pieniądze. Do takich przypadków kradzieży doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu brzozowskiego. Policja apeluje do właścicieli o ostrożność i większy nadzór nad swoim majątkiem.

W ostatnim czasie brzozowscy policjanci odebrali zgłoszenia dotyczące włamań do domów. Sprawcy tych przestępstw wykorzystują nawet chwilową nieobecność mieszkańców i dostają się do wnętrza pokonując zabezpieczenia okienne. Po spenetrowaniu pomieszczeń włamywacze zabierają ze sobą wartościowe przedmioty. W ich zainteresowaniu jest złota biżuteria oraz pieniądze.

Policja poszukuje sprawców tych włamań. Postępowanie w tych sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie. Funkcjonariusze zwracają się z prośbą o kontakt do wszystkich osób, które były świadkami lub posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców tych włamań. Kontaktować można się osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod numer (13) 43 08 320, (13) 43 08 310 oraz numer alarmowy 997.

Aby uchronić się przed tego typu przestępstwami policjanci apelują do właścicieli o ostrożność i większy nadzór nad swoim majątkiem. Zwracajmy uwagę na osoby obce, które interesują się naszym mieniem. Natomiast gdy sprawcy poruszają się samochodem, postarajmy się zapamiętać markę pojazdu i jego numery rejestracyjne. W przypadku naszej nieobecności w domu zadbajmy o właściwe zabezpieczenie drzwi i okien, nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką. Nie wstydźmy się poprosić o pomoc dobrego sąsiada. Aby ten otoczył swoim „czujnym okiem” nasz dobytek, a w przypadku obaw lub podejrzeń co do próby dokonania przestępstwa poinformował o tym Policję.

KPP Brzozów
foto: sxc.hu

11-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: