REKLAMA

W Humniskach – Skrzyżowaniu i Turzym Polu powstaną kolejne odcinki chodników

Brzozowscy radni pod przewodnictwem wiceprzewodniczącego RM Grzegorza Pietryki obradowali 14 bm. na zwyczajnej sesji RM. Na początku wzięli udział w wideokonferencji wojewody podkarpackiego Ewy Leniart z udziałem przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia. Konferencja dotyczyła Narodowego Programu Szczepień przeciwko Covid19. Po niej, radni wysłuchali sprawozdań z realizacji uchwał z ostatnich sesji oraz z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym i następnie podjęli szereg uchwał.

IMAG0351

Jako pierwszą Rada podjęła jednogłośnie uchwałę dot. zmiany uchwały Nr VII/77/2015 w sprawie określenia trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Gminie Brzozów oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania. Dalej również jednogłośnie zadecydowali  o przeznaczeniu do sprzedaży nieruchomości położonych w Brzozowie stanowiących własność Gminy Brzozów w drodze przetargu (działki nr: 72/4 i 220/3). Na sesji przyjęto także jednogłośnie uchwałę, dzięki której gmina Brzozów nabędzie nieruchomość położoną w Starej Wsi (działka nr 1865/4), celem uregulowania spraw formalno – prawnych związanych z przepompownią ścieków zlokalizowaną na ww. działce.

Kolejno radni zadecydowali też o zmianie załącznika do Uchwały nr XXXI/282/2020 Rady Miejskiej w Brzozowie z dnia 30 listopada 2020 r. w sprawie przyjęcia Kompleksowej koncepcji transportu osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności dla mieszkańców Gminy Brzozów na lata 2021 – 2023. Wysoka Rada podjęła również jednogłośnie uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Podkarpackiego  na  przebudowę dogi wojewódzkiej Nr 887 Brzozów – Rymanów  – Daliowa, wskutek której powstaną kolejne odcinki chodników dla pieszych w miejscowości Humniska – Skrzyżowanie oraz Turze Pole. Ponadto dokonano zmiany w tegorocznym budżecie gminy Brzozów.

IMAG0344

Sesję zakończyły wolne wnioski, podczas których jednym z najważniejszych tematów była kwestia odśnieżania dróg w gminie.

źródło: Serwis internetowy Gminy Brzozów
foto: red.

19-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)