REKLAMA

W Bieszczadach płonie pensjonat. Z ogniem walczy ponad 50 strażaków!

GMINA CISNA / PODKARPACIE. Strażacy z 14 zastępów opanowali już pożar pensjonatu, do którego doszło w Strzebowiskach w gminie Cisna. Trwa dogaszanie. Akcja może zająć jeszcze kilka godzin, a konieczna może okazać się przynajmniej częściowa rozbiórka obiektu. Publikujemy ZDJĘCIA z miejsca zdarzenia.

O zdarzeniu informowaliśmy wcześniej tutaj: W Bieszczadach płonie pensjonat. Z ogniem walczy ponad 50 strażaków!

Pożar wybuchł około godziny 12:00. Sytuacja na miejscu była bardzo trudna ponieważ ogień objął większą część budynku, a dojazd na miejsce zdarzenia nie należał do najłatwiejszych.

Z żywiołem walczyło 14 zastępów straży pożarnej OSP i PSP, łącznie ponad 50 strażaków. Między innymi z Leska, Ustrzyk Dolnych, Sanoka, Krosna, Cisnej, Polańczyka czy Baligrodu.

Pożar jest już opanowany. Trwa dogaszanie – mówił w rozmowie z naszym reporterem (około 14:15) bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. – Akcja strażaków potrwa jeszcze kilka godzin. Dach budynku pokryty jest gontem, dlatego potrzebna będzie częściowa rozbiórka obiektu. Trzeba będzie dotrzeć do każdego zarzewia ognia. Na pewno będziemy korzystać z kamery termowizyjnej. Jeszcze przed przybyciem strażaków, z budynku ewakuowało się 5 osób, byli to pracownicy. Nikomu nic się nie stało.

Na ten moment nie jest znana przyczyna wybuchu pożaru.


Foto (4): KP PSP w Lesku


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

27-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: