REKLAMA

„Uwierz Polsko”. Koncert promujący nową płytę zespołu Soul w Sanockim Domu Kultury (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Promocja płyty Uwierz Polsko oraz opowieści muzycznej o rodzinie Ulmów. Patriotyzm w muzyce zaklęty to motto przewodnie i zarazem tytuł projektu dofinansowanego w ramach programu Patriotyzm Jutra ze środków Muzeum Historii Polski.

Koncepcja projektu oparta jest na „muzycznym” podejściu do takich wartości jak patriotyzm, umiłowanie ojczyzny, przedstawienie bohaterów, którzy swoją krew przelali w walce o wolną i niepodległą Polskę. Muzyka była zawsze towarzyszką losów naszego kraju i narodu polskiego. Album, który powstał w ramach dofinansowania idealnie wpisuje się w cele programu Patriotyzm Jutra, jak i w jego nazwę. Polska pieśń patriotyczna to historia Polski i polskiego dziedzictwa kulturowego, to upowszechnianie polskich tradycji narodowych, to źródło wartości, wzorców postępowań.

Album zostanie dostarczony do każdej szkoły na terenie powiatu sanockiego, ma służyć upowszechnianiu polskich tradycji narodowych, wolnościowych i solidarnościowych. Ballada o Rotmistrzu Pileckim jest upamiętnieniem dziejów ojczystych i przywróceniem bohaterów w pamięci Polski i Polaków. Projekt zakłada powstanie Pieśni o Ulmach, która jest wyrazem przywracania pamięci lokalnej poprzez odkrywanie historii „małych ojczyzn” i bohaterskich czynów „niezwykłych” polskich rodzin.

Muzyka ze względu na swoja łatwość przenikania do umysłu jest jednym z najlepszych przekaźników i utrwalaczy informacji. Celem jest również dostarczenie do różnego rodzaju instytucji, szkół, przedszkoli płyty z samym profesjonalnym podkładem muzycznym, który pozwoli na odtworzenie utworu i jego odśpiewanie.

20-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: