REKLAMA

Uwaga kierowcy! Dziś policyjna akcja ,,Telefon”

PODKARPACIE. Reakcja na nieprzepisowe korzystanie z telefonów komórkowych przez kierujących jest celem dzisiejszych działań podkarpackiej Policji drogowej. To powszechnie popełniane przez wielu kierowców wykroczenie, bardzo niebezpieczne, odciągające jego uwagę od sytuacji na drodze.

Działania rozpoczęły się o godzinie 6, potrwają do godziny 22. Policjanci bardzo często ujawniają to wykroczenie, bardzo często są świadkami niebezpiecznych sytuacji prowkowanych przez kierowców, którzy prowadzenie samochodu łączą np. z pisaniem sms-a czy sprawdzaniem skrzynki mailowej w smartfonie.

Policja przypomina: zgodnie z prawem o ruchu drogowym „kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku”.

Za naruszenie zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku grozi mandat karny w kwocie 200 złotych, kierowca otrzymuje również 5 punktów karnych.

źródło: KWP,
foto: sxc.hu

25-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
uwaga-kierowcy-dzis-policyjna-akcja-telefon