REKLAMA

UWAGA! Jutro znów mocno zawieje. Porywy do 100 km/h! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Meteorolodzy wydali kolejne ostrzeżenie przed wichurami, które począwszy od najbliższej nocy mogą przejść nad Podkarpaciem. – Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu i południowego zachodu – czytamy w alercie.

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/2
Obszar, powiaty: bieszczadzki(35), brzozowski(23), dębicki(20), jarosławski(21), jasielski(34), kolbuszowski(20), Krosno(27), krośnieński(33), leski(35), leżajski(20), lubaczowski(21), łańcucki(20), mielecki(20), niżański(20), przemyski(23), Przemyśl(23), przeworski(20), ropczycko-sędziszowski(20), rzeszowski(20), Rzeszów(20), sanocki(33), stalowowolski(20), strzyżowski(20), Tarnobrzeg(20), tarnobrzeski(20).
Ważność: od godz. 00:00 dnia 19.02.2022 do godz. 18:00 dnia 19.02.2022
Prawdopodobieństwo: 85%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu i południowego zachodu.
Uwagi: W związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną ostrzeżenie może być aktualizowane.
Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Adam Michniewski.

foto: OSP Wzdów – Fb

źródło: IMGW-PIB, WCZK Służba Wojewody

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

TYRAWA WOŁOSKA. Wiatr uszkodził dach kościoła. Pomogli strażacy (ZDJĘCIA)

SANOK. Wichury nad powiatem. Najbardziej ucierpiała Strachocina (ZDJĘCIA)

SANOK: Wichury! Zerwana linia energetyczna na Białej Górze! (VIDEO, FOTO)

Jak informowaliśmy wcześniej, w naszym regionie dochodziło do wielu awarii sieci energetycznych. Najwięcej w Bieszczadach. Około południa zerwanych było tam 8 linii średniego napięcia. Wyłączonych było 54 stacji, które dostarczają energię elektryczną.

– Awarie dotyczą głównie miejscowości Ustrzyki Dolne, Komańcza, Cisna, Solina oraz Baligród. Około 1600 odbiorców pozostaje bez prądu. Sytuacja jest dynamiczna. Staramy się reagować na bieżąco – mówił nam dziś (17 bm.) około godziny 11, Łukasz Boczar – rzecznik prasowy PGE Oddział Rzeszów.

Około 1600 osób bez prądu. „Sytuacja jest dynamiczna”

SANOK. Drzewo wyrwane z korzeniami przy ul. Kochanowskiego (ZDJĘCIA)

Nad powiatem sanockim i całym regionem szalały wichury z wiatrem, który według prognoz, miał przekraczać prędkość 100 km/h.

POWIAT SANOCKI. Wichury, duże zagrożenie. Wiatr sieje spustoszenie w kraju

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Zgłaszanie awarii energetycznych. Sytuacje zagrażające życiu. Posłuchajcie NAGRANIA! (VIDEO)

Za dzisiejszą sytuację meteorologiczną w Polsce odpowiada głęboki wir niżowy Dudley. Przemieszczał się on znad Morza Północnego, przez Morze Bałtyckie, w kierunku Państw Bałtyckich.

W nocy strażacy w całym kraju interweniowali 1400 razy. Najwięcej wyjazdów zanotowano w województwie wielkopolskim. To tam, silny wiatr łamał drzewa i zrywał dachy. Wiele osób straty liczy w dziesiątkach tysięcy złotych. Bez prądu pozostaje nawet 55 tys. odbiorców w regionie. Olbrzymie szkody wiatr poczynił również w województwie łódzkim.

źródło: Red., IMGW-PIB, TVN24.pl


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

18-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: