REKLAMA

Urządzamy home office – jak to zrobić, aby było funkcjonalne i wygodne?

Praca w trybie home office stała się bardzo popularna. Wykonywanie zawodowych obowiązków w takich okolicznościach jest wyzwaniem, a tworzenie domowej przestrzeni biurowej może okazać się problematyczne. Jak stworzyć miejsce funkcjonalne, a jednocześnie wygodne? Podpowiadamy.

Home office – wydzielona przestrzeń to podstawa

Praca zdalna to nie tylko samodyscyplina, ale również dobra organizacja czasu i swoich obowiązków. Aby było wygodnie i funkcjonalnie, najpierw należy zadbać o to, aby nic nas nie rozpraszało i nie zabierało cennej uwagi. Dlatego tak ważne jest wydzielenie sobie miejsca pracy. Gdy dysponujemy dodatkowym pomieszczeniem, dobrym pomysłem jest zaaranżowanie go jako domowego biura, wówczas będzie łatwiej oddzielić domowe obowiązki od zawodowych.

W co zaopatrzyć swoje domowe biuro?

Wygodne biurko zarówno pod względem wielkości, jak i kształtu to must have każdej pracy zdalnej. Zadbajmy o to, aby na blacie mieścił się ekran monitora, myszka oraz klawiatura. Nie zapomnijmy również o wygodnym fotelu, najlepiej aby posiadał on regulowaną wysokość, w ten sposób łatwo dopasujemy go zarówno do naszego wzrostu, jak i wysokości biurka. Oprócz podstawowych mebli warto, aby w naszej przestrzeni znalazły się takie przedmioty jak tablica korkowa, ścienny planner, organizer i stojak na ważne dokumenty.

Jakie oświetlenie wybrać do domowego biura?

Idealnie, jeśli nasze biurko znajdzie miejsce w okolicy okna. Naturalne światło sprawi, że oczy nie będą się szybko męczyły. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w momencie, gdy długie godziny spędzamy przed komputerem.
Jak właściwie zaaranżować oświetlenie? Możemy zainwestować w lampkę biurową o regulowanym ramieniu. Taki model pozwoli na ustawienie odpowiedniej odległości pomiędzy biurkiem, a źródłem światła. Dobrym rozwiązaniem jest żarówka typu LED, która daje jak najbardziej naturalne światło i sprawia, że wzrok nie męczy się tak szybko.

W jakim stylu urządzić home office?

W tym przypadku wszystko zależy od naszych preferencji i potrzeb. Warto pamiętać, że kolory mają duży wpływ na naszą koncentrację i samopoczucie. Najlepiej postawić na neutralny kolor, jak np. biały bądź beżowy. Zwróćmy uwagę na estetykę i porządek. Specjaliści twierdzą, że w biurach dobrym pomysłem jest używanie koloru zielonego, ponieważ oczyszcza i jonizuje powietrze. Jeśli wiemy, że w przytulnych warunkach ciężko będzie się nam skupić się na pracy i wykonać swoje zawodowe obowiązki, najlepiej aranżując przestrzeń postawić na styl formalny.

pexels-tima-miroshnichenko-5725432

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

27-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: