REKLAMA

“Uniwersytet Samorządności” – pierwsze szkolenie za nami! (FOTO)

POWIAT BRZOZOWSKI. Za nami pierwsze szkolenie realizowane w ramach II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025, projektu realizowanego przez Gminę Dydnia dla mieszkańców powiatu brzozowskiego pn.: „Uniwersytet Samorządności w Gminie Dydnia” – organizacja bezpłatnych wykładów, warsztatów i zajęć praktycznych dla mieszkańców.

1_3

Dnia 11.07.2022 r. w sali Urzędu Gminy w Dydni odbył się wykład w ramach bloku historycznego, który poprowadzili pracownicy Muzeum Regionalnego w Brzozowie oraz Stowarzyszenia Historyczno-Krajoznawczego Ziemi Brzozowskiej.

Podczas spotkania mieszkańcy mogli zapoznać się z historią naszego regionu m.in. omówione zostały zagadnienia dotyczącego służby wojskowej w armii austriackiej mieszkańców Galicji w okresie od 1772 r. do 1918 r. oraz poruszono tematykę okupacji hitlerowskiej na obszarze Gminy Dydnia.

Ponadto uczestnicy spotkania zapoznali się z nietuzinkowymi postaciami, które związane były z gminą Dydnia – wywodzili się z tego terenu, zamieszkiwali na nim, działali, bądź odwiedzali nasz region. Ukazano również bogactwo zabytków architektury sakralnej, jak i rezydencjonalnej, które warto odwiedzić będąc w Gminie Dydnia.

2_4

A już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu brzozowskiego na drugi wykład w ramach bloku historycznego, który odbędzie się 24 lipca 2022 r. (niedziela), godz. 9:00–14.00.

Zadanie pn. „Uniwersytet Samorządności w Gminie Dydnia – organizacja bezpłatnych wykładów, warsztatów i zajęć praktycznych dla mieszkańców” mające na celu przeprowadzenie inicjatyw edukacyjnych w ramach koncepcji „Uniwersytet Samorządności” objętej „Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025” dofinansowanym ze środków  budżetu Województwa Podkarpackiego.

3_5

źrodło: Gmina Dydnia

14-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: