REKLAMA

Umowa na budowę kanalizacji i wodociągu w Temeszowie PODPISANA! (FOTO)

POWIAT BRZOZOWSKI. W dniu 22 kwietnia 2022 r. w Urzędzie Gminy w Dydni podpisana została umowa z wykonawcą zadania pn. „Opracowanie projektu budowlanego wraz z budową kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i sieci przesyłowej dla miejscowości Temeszów” w formule zaprojektuj i wybuduj.

DSC_1080

Wykonawcą wyłonionym w przetargu do realizacji inwestycji zostało Przedsiębiorstwo Budowlane „BUDOMONT” Sp. z o.o. z Rzeszowa. Szacowany koszt inwestycji wynosi 6 054 257 zł, w tym 4 940 000 zł to środki pochodzące z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W podpisaniu umów uczestniczyli wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń, skarbnik gminy Anna Stachyrak, prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego „Budomont” Robert Krakowski oraz kierownik budowy Marek Szpak.

Dążenie do budowy wodociągu w Gminie Dydnia było jednym z moich priorytetów. Od początku kadencji podejmowaliśmy intensywne działania związane z przygotowaniem potrzebnej dokumentacji oraz pozyskaniem środków na realizację zadania. Jest to inwestycja niezwykle ważna, ponieważ zasoby wody pitnej w gminie są bardzo ograniczone. Jak dotąd Gmina Dydnia pozostawała jedną z nielicznych gmin nieposiadających sieci wodociągowej. A więc planowana inwestycja jest pierwszym krokiem do zabezpieczenia mieszkańców gminy w stały dostęp do wody pitnej – podkreśla wójt Alicja Pocałuń.

Natomiast budowa kanalizacji sanitarnej w Temeszowie jest kolejnym etapem sukcesywnego kanalizowania Gminy Dydnia. W ubiegłym roku wybudowana została kanalizacja sanitarna w Grabówce, a także zmodernizowana według współczesnych standardów została oczyszczalnia ścieków w Jabłonce. Teraz rozpoczynamy etap projektowania, a następnie budowy kanalizacji w Temeszowie. Jednocześnie cały czas trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji oraz pozyskaniem środków na budowę kanalizacji oraz rozbudowę oczyszczalni ścieków w Obarzymie.

źródło: Gmina Dydnia


 ZOBACZ RÓWNIEŻ: Walka o ciszę nad Jeziorem Solińskim (ANKIETA)

foto: UMWP


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

27-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: