REKLAMA

Ulica Piastowa zmieni się nie do poznania. Remont za 3 mln zł (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Gmina Brzozów  w oparciu o wniosek złożony na dofinansowanie zadania pn.: „Przebudowa drogi gminnej Nr 115521R (ul. Piastowa) km 0+000,000 – 0+715,51 w Brzozowie”, w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” została zakwalifikowana do  dofinansowania niniejszego  zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok bieżący w wysokości 50 procent kosztów kwalifikowanych.  Dnia 17 kwietnia br., została opublikowana lista zadań  zatwierdzonych do dofinansowania z w/w Funduszu.
Projekt przewiduje przebudowę drogi na odcinku 715,51 mb. Zaplanowano jezdnię o szerokości  5,0 m oraz jednostronny chodnik po prawej stronie o zmiennej szerokości. Na maksymalnie długim odcinku przyjęto szerokość chodnika 1,50 m z lokalnym zawężeniem do minimum 1,25 m z uwagi na przyległą zabudowę i obciążoną skarpę. W rejonie włączenia ulicy Piastowej do ul. Kościuszki zaplanowano chodnik dwustronny połączony z przejściem dla pieszych.

W celu  poprawy bezpieczeństwa użytkowników na skrzyżowaniach ulicy Piastowej z ul. Podwale oraz ul. Mostową zaprojektowano wyniesione powierzchnie w stosunku do podstawowej niwelety drogi na których zlokalizowano przejścia dla pieszych.

Szacowany całkowity koszt inwestycji wyniesie około 3 000 000 zł.

1

2

3

źródło: Serwis internetowy Gminy Brzozów

autor: RAVF

15-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
ulica-piastowa-zmieni-sie-nie-do-poznania-remont-za-3-mln-zl-zdjecia