REKLAMA

Ulica Piastowa zmieni się nie do poznania. Remont za 3 mln zł (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Gmina Brzozów  w oparciu o wniosek złożony na dofinansowanie zadania pn.: „Przebudowa drogi gminnej Nr 115521R (ul. Piastowa) km 0+000,000 – 0+715,51 w Brzozowie”, w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” została zakwalifikowana do  dofinansowania niniejszego  zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok bieżący w wysokości 50 procent kosztów kwalifikowanych.  Dnia 17 kwietnia br., została opublikowana lista zadań  zatwierdzonych do dofinansowania z w/w Funduszu.
Projekt przewiduje przebudowę drogi na odcinku 715,51 mb. Zaplanowano jezdnię o szerokości  5,0 m oraz jednostronny chodnik po prawej stronie o zmiennej szerokości. Na maksymalnie długim odcinku przyjęto szerokość chodnika 1,50 m z lokalnym zawężeniem do minimum 1,25 m z uwagi na przyległą zabudowę i obciążoną skarpę. W rejonie włączenia ulicy Piastowej do ul. Kościuszki zaplanowano chodnik dwustronny połączony z przejściem dla pieszych.

W celu  poprawy bezpieczeństwa użytkowników na skrzyżowaniach ulicy Piastowej z ul. Podwale oraz ul. Mostową zaprojektowano wyniesione powierzchnie w stosunku do podstawowej niwelety drogi na których zlokalizowano przejścia dla pieszych.

Szacowany całkowity koszt inwestycji wyniesie około 3 000 000 zł.

1

2

3

źródło: Serwis internetowy Gminy Brzozów

autor: RAVF

15-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: