REKLAMA

Udany pościg za sklepowymi złodziejami

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukradli telewizor i artykuły spożywcze w jednym ze sklepów samoobsługowych w Brzozowie. Młodzi ludzie zostali ujęci w pościgu tuż po dokonanej kradzieży. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą  przed sądem.

Do kradzieży doszło w środę, około godz. 20 w jednym z samoobsługowych sklepów w Brzozowie. To wówczas trzej młodzi mężczyźni, wykorzystując chwilową nieuwagę personelu, wywieźli ze sklepu telewizor i artykuły spożywcze nie płacąc za towar. Widziała to jedna z klientek, która poinformowała pracownika marketu, ten z kolei wezwał Policję. Moment kradzieży zarejestrowały sklepowe kamery. Złodzieje w pośpiechu odjechali spod sklepu samochodem.

Dyżurny brzozowskiej komendy drogą radiową przekazał wszystkim patrolom informacje dotyczące pojazdu, którym uciekli złodzieje. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania złodziei i kilka minut później „namierzyli” daewoo, którym uciekali trzej mężczyźni. Policjanci ruszyli pościg. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli w samochodzie nowy telewizor i kilkadziesiąt artykułów spożywczych.

Sprawcami okazali się trzej mieszkańcy Rzeszowa w wieku 17 do 24 lat. W chwili zatrzymania mężczyźni byli trzeźwi. Jak się okazało, 24-letni kierowca daewoo nie miał prawa jazdy, a jeden z pasażerów był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu.

Policjanci przedstawili mężczyznom zarzut kradzieży. Łączna wartość skradzionego mienia będzie ustalana w toku postępowania. Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż jak wstępnie ustalili funkcjonariusze zabezpieczony towar nie pochodzi tylko z jednej kradzieży. Teraz młodzi mężczyźni odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 5.

KPP Brzozów

23-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)