REKLAMA

Udany pościg za sklepowymi złodziejami

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukradli telewizor i artykuły spożywcze w jednym ze sklepów samoobsługowych w Brzozowie. Młodzi ludzie zostali ujęci w pościgu tuż po dokonanej kradzieży. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą  przed sądem.

Do kradzieży doszło w środę, około godz. 20 w jednym z samoobsługowych sklepów w Brzozowie. To wówczas trzej młodzi mężczyźni, wykorzystując chwilową nieuwagę personelu, wywieźli ze sklepu telewizor i artykuły spożywcze nie płacąc za towar. Widziała to jedna z klientek, która poinformowała pracownika marketu, ten z kolei wezwał Policję. Moment kradzieży zarejestrowały sklepowe kamery. Złodzieje w pośpiechu odjechali spod sklepu samochodem.

Dyżurny brzozowskiej komendy drogą radiową przekazał wszystkim patrolom informacje dotyczące pojazdu, którym uciekli złodzieje. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania złodziei i kilka minut później „namierzyli” daewoo, którym uciekali trzej mężczyźni. Policjanci ruszyli pościg. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli w samochodzie nowy telewizor i kilkadziesiąt artykułów spożywczych.

Sprawcami okazali się trzej mieszkańcy Rzeszowa w wieku 17 do 24 lat. W chwili zatrzymania mężczyźni byli trzeźwi. Jak się okazało, 24-letni kierowca daewoo nie miał prawa jazdy, a jeden z pasażerów był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu.

Policjanci przedstawili mężczyznom zarzut kradzieży. Łączna wartość skradzionego mienia będzie ustalana w toku postępowania. Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż jak wstępnie ustalili funkcjonariusze zabezpieczony towar nie pochodzi tylko z jednej kradzieży. Teraz młodzi mężczyźni odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 5.

KPP Brzozów

23-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: