REKLAMA

Uczniowie SP w Bliznem posłami na XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie! (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. Dwoje uczniów klasy VIII b – Zosia Masłyk i Paweł Mrozek zostało laureatami ogólnopolskiego konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży.

image003_11

Organizatorem konkursu była Kancelaria Sejmu, Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Temat tegorocznego SDiM brzmiał: Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki.

Uczniowie zainteresowali się postacią mieszkańca Bliznego, żołnierza AK i więźnia łagrów sowieckich – Władysława Czaszyńskiego. W ramach realizacji projektu nakręcili film w miejscu historycznego zrzutu broni – Blizne ,,Nowiny, zorganizowali konkurs oraz założyli konto na Instagramie. Na koniec przygotowali pamiątkową tablicę.

W nagrodę wzięli udział w dwudniowym wyjeździe do Warszawy, a 1 czerwca uczestniczyli w XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wyjazd był organizowany przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

image002_14

image001_18

Źródło: Gmina Jasienica Rosielna

17-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: