REKLAMA

Ucieczka przed policją i dwa promile alkoholu w organizmie kierowcy skody!

 ROPCZYCE / PODKARPACIE: Ropczyccy policjanci zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 29-letni kierujący skodą miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas interwencji był agresywny i znieważył policjantów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W piątek o godz. 1.30, funkcjonariusze ropczyckiej komendy zauważyli na ul. Mickiewicza w Ropczycach, kierującego skodą, który nie miał włączonych świateł mijania, a ponadto jego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującego. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a wręcz przeciwnie, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu wjechał na teren jednego z parkingów przy ul. Wyszyńskiego, a następnie pospiesznie opuścił samochód i próbował uciec pieszo. Zatrzymanym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Podczas interwencji, mężczyzna był agresywny i wulgarny, a także znieważył policjantów. 29-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego pojazd trafił na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu zostały przedstawione mu zarzuty m.in. kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli, a także znieważenia funkcjonariuszy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

źródło: KPP Ropczyce

28-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)