REKLAMA

Tysiąc litrów nielegalnego alkoholu! (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Tysiąc litrów nielegalnego alkoholu! (VIDEO, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Blisko tysiąc litrów nielegalnego alkoholu przechwycili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z podkarpackiej KAS na jednej z prywatnych posesji w powiecie rzeszowskim. Podczas akcji zabezpieczono także aparaturę oraz materiały służące do nielegalnej produkcji alkoholu.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu ustalili, że na jednej z posesji w powiecie rzeszowskim, produkowany jest nielegalny alkohol. Podczas przeszukania domu i innych obiektów znajdujących się na posesji funkcjonariusze znaleźli blisko 1000 l alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz aparaturę i akcesoria niezbędne do jego produkcji. W trakcie działań zabezpieczono także gotówkę: ponad 16 tys. złotych i blisko 1,9 tys. euro.

Zabezpieczony płyn został zbadany w laboratorium celno- skarbowym w Przemyślu. Przeprowadzone analizy wykazały w nim obecność alkoholu etylowego i substancji stosowanych jako konserwanty lub składniki barwników.

Wprowadzenie do nielegalnego obrotu wykrytych wyrobów akcyzowych naraziłyby budżet państwa na straty ponad 30 tys. z tytułu podatku akcyzowego.

Dalsze postępowanie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.

podkom. Edyta Chabowska Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POWIAT BRZOZOWSKI: Cysterna z paliwem wypadła z drogi (ZDJĘCIA)


foto: KPP Brzozów


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

05-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: