REKLAMA

Tymczasowy areszt dla podpalacza (FOTO)

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o podpalanie domu jednorodzinnego. Do pożaru doszło w niedzielę w Łopuszce Wielkiej. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, przed godziną 1 dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Łopuszce Wielkiej. Na miejsce skierowani zostali policjanci i jednostki straży pożarnej. Po przeprowadzeniu akcji gaśniczej okazało się, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalanie, a pokrzywdzona wstępnie oszacowała straty na kwotę 120 tys. zł. Pracujący na miejscu policyjny technik oraz śledczy, przesłuchali świadków i zabezpieczyli ślady.

W toku podjętych czynności funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kańczudze tego samego dnia ustalili, że sprawcą podpalenia jest 26-letni mieszkaniec gminy Kańczuga. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do przeworskiej jednostki.

Na wniosek Policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Przeworsku wczoraj zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

Za czyn, o który jest podejrzany grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało, 26-latek w przeszłości karany był za przestępstwa przeciwko mieniu.

KPP Przeworsk

20-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)