REKLAMA

Trzydniowy rajd motocyklowy weteranów. Odwiedzą groby poległych kolegów

PODKARPACIE. Dzisiaj żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wyruszyli na trzydniowy rajd motocyklowy weteranów. Odwiedzą groby poległych kolegów na Podkarpaciu.

Ponad 20 żołnierzy-motocyklistów 18 maja o 8.00 z koszar 31. Batalionu Lekkiej Piechoty w Rzeszowie, rozpoczęło 2. Rajd Motocyklowy Weteranów. Otwarcia drogi marszu dokonał płk Dariusz Słota dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W czasie trzydniowej podróży, żołnierze pokonają blisko 700 kilometrów i odwiedzą groby poległych kolegów na misjach z Podkarpacia.

Terytorialsi biorą udział w tym przedsięwzięciu po raz drugi, a szefem i głównym koordynatorem zespołu jest por. Tomasz Magdoń. 2. Rajd Weterana dla żołnierzy najmłodszego rodzaju sił zbrojnych na Podkarpaciu potrwa trzy dni. Motocykliści pokonają blisko 700 km po trasie: Rzeszów – Mielec – Dębica – Malinówka – Polańczyk – Sanok – Przemyśl – Jarosław – Cieszanów – Radawa – Stalowa Wola – Tarnobrzeg – Łańcut – Rzeszów. W szeregach 3. PBOT służy kilkunastu weteranów i uczestników misji zagranicznych.

***

Terytorialność wpisana w nazwę naszego rodzaju sił zbrojnych ma dla nas wymiar szczególny. To nie tylko obszar na mapie, czy odległość z domu do pracy. W Wojskach Obrony Terytorialnej rozumiemy to jako przynależność do regionu i zamieszkującej ją społeczności, z których się wywodzimy, które znamy „jak własną kieszeń”.

Zdjęcie: 3.PBOT

kpt. Witold SURA rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego

Źródło: materiały nadesłane 


18-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: