REKLAMA

Trwają zbiórki dla osób uciekających przed wojną. Sprawdź gdzie i kiedy

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę trwa. Wydłuża się lista osób oferujących pomoc. Organizowane są m.in. zbiórki odzieży, żywności, a także leków. Każdy może dołożyć cegiełkę, by pomóc.

01-507-768x394

zdjęcie podglądowe

Wójt Gminy Jasienica Rosielna oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Jasienicy Rosielnej informują, że organizowana będzie zbiórka żywności oraz artykułów pierwszej potrzeby  dla mieszkańców Ukrainy – poinformowano na stronie internetowej Gminy Jasienica Rosielna.

Zbiórka będzie prowadzona w budynku OSP w Jasienicy Rosielnej od 28.02.2022 r. do 04.03.2022, w godzinach od 8:00 do 14:00 i od 17:00 do 19:00.

Potrzebne będą w szczególności:

– koce wełniane, koce termiczne, śpiwory, maty do spania, materace, poduszki (nowe),

– ubrania, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, peleryny przeciwdeszczowe,

– środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie i szczotki do włosów,  podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry,

– zestaw wielorazowych naczyń kuchennych, głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki,

– żywność: woda, mleko modyfikowane, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, żywność o długim okresie przydatności do spożycia, żywność puszkowana, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, makarony,  płatki błyskawiczne,

– zapałki, baterie, zapalniczki, świece,

– zestawy medyczne, bandaże, środki antyseptyczne itp.

Rónież władze Gminy Dydnia zorganizowały zbiórke dla osób dotknietych wojną.

Na prośbę Wojewody Podkarpackiego Wójt Gminy Dydnia we współpracy z „Caritas” w Dydni zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy o pomoc w postaci żywności długoterminowej  i środków czystości na rzecz obywateli Ukrainy zamieszkujących we Lwowie – poinformowano na stronie internetowej Gminy Dydnia.

Kosze będą wystawione w sklepach na terenie Gminy oraz w siedzibie Caritas w Dydni w przeciągu najbliższego tygodnia tj. od dn. 28 lutego do 5 marca.

Wpis z prośbą o pomoc zamieścili również strażacy OSP Zmiennica.

Dzisiaj z naszej miejscowości rusza kolejny transport humanitarny z prowiantem dla potrzebujących uchodźców przebywających na granicy – poinformowali strażacy OSP Zmiennica.

Szczególnie pilne zapotrzebowanie jest na: koce, szaliki, czapki, rękawiczki, a także na popularne leki na przeziębienie bez recepty dla dzieci i dorosłych oraz produkty do przygotowania rozgrzewającej herbaty; miód naturalny, domowe soki owocowe, syropy, cytryny, kubki jednorazowe itp.

Każdy kto chciałby pomóc i ofiarować żywność lub artykuły proszony jest o przekazanie ich do remizy OSP w Zmiennicy do godz. 20 lub kontakt z naszymi druhami – poinformowano w mediach społecznościowych OSP Zmiennica.

Transport humanitarny na przejście graniczne w Krościenku wyruszy dzisiaj (poniedziałek 28.02) około godz. 23.

Bardzo prosimy o przekazywanie tylko wyszczególnionych rzeczy, ponieważ na nie jest największe zapotrzebowanie. Serdecznie zachęcamy do pomocy – dodają strażacy.

Nie pozostańmy obojętni na krzywdę i dramat ludzi uciekających przed wojną.

źródło: Gmina Jasienica Rosielna, Gmina Dydnia, OSP Zmiennica/fb/, Wojciech Bakun/fb

28-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: