REKLAMA

Trwa akcja „Znicz 2021”. Kontrole policji na drogach i na cmentarzach

PODKARPACIE. Jak co roku, w związku z dniem „Wszystkich Świętych”, na terenie naszego województwa nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwać będą podkarpaccy policjanci. Działania „Znicz 2021” rozpoczęły się w piątek, 29 października i trwać będą do wtorku, 2 listopada. Funkcjonariusze ruchu drogowego zadbają o płynność ruchu w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych do tych miejsc.

Jak co roku, policjanci przystąpią do działań „Znicz”. Wzmożone działania rozpoczęły się w piątek, 29 października i potrwają do wtorku 2 listopada. 1 listopada oraz bezpośrednio przed i po święcie, na drogach oraz w pobliżu cmentarzy spodziewamy się znacznego wzrostu natężenia ruchu. Podkarpaccy policjanci na bieżąco będą monitorować nasilenie ruchu i reagować na pojawiające się utrudnienia.

Podstawowym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierujących, dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków. Najważniejszym zadaniem policjantów będzie utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych. W przypadkach pojawienia się znacznych utrudnień, funkcjonariusze drogówki podejmą ręczną regulację ruchem.

Policjanci przypominają również, że w niedzielę i w poniedziałek, obowiązywać będą zakazy w poruszaniu się samochodów o masie powyżej 12 ton:

31 października 2021 r. (niedziela) w godz. od 18.00 do 22.00 1 listopada 2021 r. (poniedziałek) w godz. od 8.00 do 22.00

Statystyki działań „Znicz 2021”

źródło: KWP Rzeszów

01-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)