REKLAMA

Trwa akcja „Znicz 2021”. Kontrole policji na drogach i na cmentarzach

PODKARPACIE. Jak co roku, w związku z dniem „Wszystkich Świętych”, na terenie naszego województwa nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwać będą podkarpaccy policjanci. Działania „Znicz 2021” rozpoczęły się w piątek, 29 października i trwać będą do wtorku, 2 listopada. Funkcjonariusze ruchu drogowego zadbają o płynność ruchu w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych do tych miejsc.

Jak co roku, policjanci przystąpią do działań „Znicz”. Wzmożone działania rozpoczęły się w piątek, 29 października i potrwają do wtorku 2 listopada. 1 listopada oraz bezpośrednio przed i po święcie, na drogach oraz w pobliżu cmentarzy spodziewamy się znacznego wzrostu natężenia ruchu. Podkarpaccy policjanci na bieżąco będą monitorować nasilenie ruchu i reagować na pojawiające się utrudnienia.

Podstawowym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierujących, dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków. Najważniejszym zadaniem policjantów będzie utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych. W przypadkach pojawienia się znacznych utrudnień, funkcjonariusze drogówki podejmą ręczną regulację ruchem.

Policjanci przypominają również, że w niedzielę i w poniedziałek, obowiązywać będą zakazy w poruszaniu się samochodów o masie powyżej 12 ton:

31 października 2021 r. (niedziela) w godz. od 18.00 do 22.00 1 listopada 2021 r. (poniedziałek) w godz. od 8.00 do 22.00

Statystyki działań „Znicz 2021”

źródło: KWP Rzeszów

01-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: