REKLAMA

Tragiczny wypadek na trasie Sanok-Przemyśl. Nie żyją 3 osoby (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w piątek 17 sierpnia na trasie Sanok-Przemyśl w Leszczawie Dolnej. Autobus wypadł z zakrętu i stoczył się ze skarpy. Nie żyją trzy osoby.

DK 28 w miejscu wypadku jest nadal zablokowana. To już nie pierwsze tragiczne zdarzenie na tzw. zakręcie śmierci.

Pierwsze zgłoszenia o zdarzeniu służby otrzymały tuż po godzinie 22.00. Ze wstępnych informacji wynikało, że autokar na ukraińskich numerach rejestracyjnych wypadł z zakrętu, przebił barierę energochłonną i stoczył się ze skarpy, a następnie dachował. Jak podają służby w autokarze podróżowało 54 osoby, w tym dzieci.

Wypadek zakwalifikowano jako zdarzenie masowe, dlatego na miejsce zadysponowano znaczne siły i środki z powiatów: przemyskiego, sanockiego, leskiego, brzozowskiego i bieszczadzkiego.

Po przeprowadzeniu segregacji medycznej niestety u trzech osób stwierdzono zgon, zaś trzydzieści siedem potrzebowało pomocy medycznej ( w tym jedenaście, które były w stanie ciężkim).

Wszyscy pacjenci po zabezpieczeniu zostali zabrani do szpitali w: Przemyślu, Sanoku, Lesku, Jarosławiu, Ustrzykach Dolnych oraz Brzozowie.

Na miejscu działały też zastępy Straży Pożarnej z Przemyśla, Rzeszowa oraz Sanoka i okoliczne jednostki OSP ( w tym. m.in. OSP KSRG Tyrawa Wołoska) oraz Bieszczadzka Grupa GOPR.

 

źródło: sanok112/red.

Foto: WSPR Przemyś


18-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
tragiczny-wypadek-na-trasie-sanok-przemysl-nie-zyja-3-osoby-foto-00e8po-5902