REKLAMA

Tragedia w lesie. Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez traktor (ZDJĘCIA)

HACZÓW / PODKARPACIE. W piątek późnym wieczorem strażacy z OSP Haczów interweniowali w miejscowym lesie, gdzie pomocy potrzebował mężczyzna, który został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Akcja ratunkowa była bardzo trudna. Mimo starań strażaków i medyków życia poszkodowanego nie udało się uratować.

RELACJA STRAŻAKÓW Z OSP KSRG HACZÓW:

W piątek (29.11.2019) o godzinie 22:02 zostaliśmy zadysponowani do wypadku w lesie na terenie naszej miejscowości. Pomocy potrzebował mężczyzna, który został przygnieciony przez ciągnik rolniczy podczas prac w lesie. Niestety z uwagi na stromy i grząski podjazd do miejsca zdarzenia nie udało nam się dojechać do celu samochodem. Strażacy wraz ze sprzętem oraz przy pomocy osób, które wezwały służby ratownicze, ruszyli na miejsce pieszo.

Po przybyciu okazało się, że mężczyzna jest przygnieciony całym ciężarem ciągnika, a jego wyciągnięcie jest znacznie utrudnione z uwagi na grząski i pochyły teren. Do akcji dołączyły również 2 zastępy z OSP Trześniów i PSP Brzozów oraz karetka pogotowia.

Przy pomocy pasów transportowych oraz łańcuchów udało się odchylić ciągnik na tyle, aby wydobyć mężczyznę. Niestety ratownicy karetki pogotowia po przeprowadzeniu analizy medycznej potwierdzili zgon mężczyzny. Do czasu przybycia techników policji oraz lekarza zabezpieczaliśmy miejsce zdarzenia oraz zapewniliśmy oświetlenie terenu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna pracował w lesie sam. Jadąc poprzez wąski wąwóz najechał na gałąź, co spowodowało osunięcie się ciągnika na bok i całkowite przewrócenie go w dół wąwozu. Nie jest znany dokładny czas wypadku, jednak do zdarzenia doszło prawdopodobnie kilka godzin wcześniej. Mężczyznę odnaleźli bliscy, którzy zaniepokojeni jego nieobecnością w domu, rozpoczęli poszukiwania w lesie, a po odnalezieniu go, wezwali służby ratunkowe. Warto zaznaczyć, że na miejsce dojechał tylko jeden wóz strażacki z JRG Brzozów jakim był STAR-MAN, pozostałe pojazdy utknęły w błocie prawie kilometr od miejsca wypadku, co znacznie utrudniło przebieg akcji. Dziękujemy jednemu z mieszkańców naszej miejscowości, który przy pomocy własnego ciągnika z przyczepą, pomagał w transporcie sprzętu i ludzi. Rodzinie tragicznie zmarłego mężczyzny składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Siły i środki:

– OSP KSRG Haczów (GCBA 3,5 Mercedes Benz-Atego, GLM 8 Ford Transit)
– OSP KSRG Trześniów (GBA 3/30 MAN TGM 13.290, GLBA Peugot Boxer)
– JRG PSP Brzozów (GBA 2,5/24 Star 1466, GBA 2,5/24 Renault Midium)
– policja
– karetka pogotowia

źródło: OSP KSRG Haczów / Facebook

30-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: