REKLAMA

Tragedia nad wodą. Nie żyje 42-latek. Wypadł z łódki

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło we wtorek wieczorem nad rzeszowskim zalewem przy ulicy Kwiatkowskiego, gdzie wywróciła się łódka. W wodzie znaleźli się dwaj mężczyźni. Jeden z nich o własnych siłach wydostał się na brzeg, drugiego wyciągnęły osoby znajdujące się w rejonie rozlewiska. Pomimo udzielonej pomocy 42-letni mężczyzna zmarł w szpitalu.

303-58956
foto: archiwum KMP Rzeszów

We wtorek 27 lipca około godziny 20:00 dyżurny rzeszowskiej policji został powiadomiony o tym, że w rzeszowskim zalewie przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie wywróciła się łódka.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, ustalili, że łodzią pływało dwóch mężczyzn, w wieku 33 i 42 lat. W pewnym momencie łódka wywróciła się i mężczyźni wpadli do wody.

Młodszemu z nich udało się wydostać na brzeg o własnych siłach, natomiast 42-latek zniknął pod wodą. Osoby, które znajdowały się w pobliżu rozlewiska ruszyły na ratunek, wyciągnęły mężczyznę i zaczęły udzielać mu pomocy.

Załoga wezwanej na miejsce karetki pogotowia kontynuowała reanimację. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

Policjanci ustalili, że mężczyźni, którzy pływali łódką pochodzą z województwa lubelskiego. Wynajęli oni domek letniskowy i wypoczywali wraz ze znajomymi w rejonie Wisłoka.

Na miejscu pracowali policyjni technicy kryminalistyki pod nadzorem prokuratora. Ciało mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pozwoli nam w pełni cieszyć się letnim wypoczynkiem.

źródło: KMP Rzeszów

28-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)