REKLAMA

Top do hybryd — bez przemywania czy klasyczny?

W miarę rosnącej popularności manicure’u hybrydowego, proporcjonalnie wzrasta ilość dostępnych na rynku produktów potrzebnych do jego wykonania. To już nie tylko sezonowe palety kolorów, ale także lakiery o różnym wykończeniu czy nawet takie, które mają minimalizować nakład pracy. Zanim zdecydujecie się na zakup pierwszego zestawu do hybrydy, warto poznać wszystkie swoje opcje.

Choć każda z warstw jest równomiernie ważna, to jednak top jest wisienką na torcie. Jego rolą jest nadanie odpowiedniego wykończenia paznokciom, spełnia też istotną funkcję, jaką jest ochrona lakieru przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego najlepszy top do hybryd to taki, który chroni. Pozostałe aspekty to kwestia waszych preferencji i upodobań. Opcji jest bez liku. Niezależnie od tego, czy wasze paznokcie będą matowe czy błyszczące, wściekle kolorowe czy eleganckie, top do hybryd od Cosmetics Zone idealnie ochroni wasz manicure.

Co jest potrzebne do hybrydy?

Manicure składa się w zasadzie z trzech warstw: bazy, lakieru kolorowego oraz topu do hybryd. Każdą z nich po nałożeniu trzeba utwardzić światłem UV. Dlatego w domowym salonie kosmetycznym niezbędna jest również lampa. Przydatne będą także płyn do odtłuszczania, pilnik, polerka do paznokci i nożyczki do skórek. Taki zestaw to minimum, które zagwarantuje wam trwały manicure nawet do kilku tygodni. Dla ułatwienia pracy możecie wyposażyć się w płyn zmiękczający do skórek, dzięki czemu łatwiej będzie je opracować, a trudniej uszkodzić tę delikatną strefę.

Przed samym malowaniem paznokcie trzeba do zabiegu dobrze przygotować. Przy pomocy pilnika matowimy ich powierzchnię, nie możemy też zapominać o dokładnym wycięciu skórek okalających płytkę. Ich zalanie może skutkować niezbyt estetycznym wyglądem po odrośnięciu paznokcia. Zanim nałożymy bazę, przetrzyjmy powierzchnię cleanerem, który usunie wszelkie pyłki pozostałe po piłowaniu i matowieniu. Dzięki temu lakier będzie dobrze trzymał się płytki.

Kolorowe lakiery hybrydowe

Kolorowe lakiery hybrydowe

Wszystkie odmiany topu do hybryd

Top do hybryd to ostatni etap malowania. Wiecie już, że jego zadaniem jest ochrona manicure’u przed otarciami, dlatego tak ważne jest, aby nałożyć go precyzyjnie cienką warstwą na całą powierzchnię utwardzonego lakieru. Wykończenie, jakie nadaje, może być matowe, choć najbardziej popularny jest top nabłyszczający do hybryd. By zwiększyć efekt błysku, możecie zdecydować się na wersję z kolorowym brokatem. Ta opcja sprawdzi się również w połączeniu z samą bazą, bezbarwną lub w delikatnym odcieniu beżu lub różu, gdy chcecie zrezygnować z krzykliwego koloru. Jeśli natomiast zamierzacie zrobić maksymalne wrażenie, pomalujcie paznokcie brokatową bazą i nałóżcie na koniec top w wersji mat. Bawcie się połączeniami, bo kombinacji może być nieskończona ilość. Ogranicza was tylko wasza wyobraźnia!

Istotne jest również, czy wybierzecie klasyczny wariant, czy też top bez przemywania. Po utwardzeniu każdego lakieru hybrydowego powstaje lepka warstwa dyspersyjna. Jej zadaniem jest połączenie ze sobą kolejnych warstw. Przy tradycyjnej wersji topu dyspersję należy zmyć przy pomocy płynu odtłuszczającego, ponieważ następnej warstwy już nie nakładamy. Alternatywą jest użycie topu no wipe. Co to znaczy? To lakier, który nie posiada warstwy dyspersyjnej, zatem po jego utwardzeniu możemy od razu przystąpić do codziennych czynności.

Jeśli wasze życie pełne jest niespodzianek i szalonych zwrotów akcji, warto zdecydować się na top do hybryd do zadań specjalnych. Na sezon wakacyjny polecamy Sunblocker, który dodatkowo ochroni kolor przed działaniem promieni słonecznych i blaknięciem.

Top do hybryd - bez przemywania czy klasyczny -pexels

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

25-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: