REKLAMA

Tomasz Poręba wśród najaktywniejszych polskich europosłów

REGION, PE / PODKARPACIE. Na półmetku kadencji podkarpacki europoseł Tomasz Poręba znajduje się w czołówce najbardziej aktywnych polskich posłów w Parlamencie Europejskim.

www.MEPranking.eu to ceniony, niezależny portal, który od lat aktywnie śledzi pracę europosłów. Co ważne, portal jako jedyny w sposób bardzo konsekwentny i systematyczny bada aktywność posłów do Parlamentu Europejskiego, uwzględniając m.in. prace przy sprawozdaniach, opiniach, poprawkach, wystąpienia na sali plenarnej i uczestnictwo w głosowaniach.

Od wielu miesięcy w ścisłej czołówce zestawienia polskich europosłów plasuje się wiceprzewodniczący Komisji Transportu i Turystyki Tomasz Poręba, zajmując w nim 3. miejsce. To efekt m.in. licznych inicjatyw podejmowanych przez europosła PiS na forum Komisji Transportu i Turystyki oraz Komisji Rozwoju Regionalnego PE dotyczących najczęściej kwestii związanych z rozwojem Polski Wschodniej w tym szczególnie Podkarpacia.

Bardzo się cieszę, że prestiżowy portal Mep Ranking docenił moją działalność w PE, gdzie staram się aktywnie pracować na rzecz Polski i Podkarpacia. Najbardziej dumny jestem z mojego raportu o dostępności komunikacyjnej Europy Środkowo-Wschodniej, który został przyjęty przez Parlament Europejski głosami ponad pół tysiąca europosłów, w którym droga Via Carpathia została wskazana jako najważniejszy szlak komunikacyjny, który ma być wybudowany w najbliższych latach. To dla mnie powód do dumy, ale także ogromna motywacja do dalszej pracy na rzecz zwiększenia dostępności komunikacyjnej Podkarpacia – mówi Poręba.

EU-Latin America delegation DLAT meeting: ' high level event on the implementation and monitoring of EUROsocIAL '

Tomasz Poręba jest także autorem m.in. opinii dotyczącej zapewnienia bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego do Europy w tym szczególnie Polski, która również została niedawno przyjęta przez Parlament Europejski. Ponadto Tomasz Poręba jest autorem lub współautorem 23 sprawozdań i opinii PE. Do tej pory europoseł PiS skierował także 63 interpelacje do Komisji Europejskiej, w których poruszał bieżące problemy regionalne m.in. sprawę Kronospanu, wędzenia metodami tradycyjnymi, czy będącej w bardzo trudnej sytuacji fabryki wagonów w Gniewczynie koło Przeworska. Poręba złożył także blisko pół tysiąca poprawek do sprawozdań PE.

Europoseł PiS podkreśla, że bardzo zależy mu na promowaniu Podkarpacia w Brukseli na różnych płaszczyznach. Tomasz Poręba zorganizował m.in. wystawę prac Zdzisława Beksińskiego oraz degustację podkarpackich win i wędlin.

Zawsze chętnie goszczę u siebie podkarpacką młodzież – laureatów konkursów o Polsce i Unii Europejskiej z naszego regionu, którzy przyjeżdżają do Brukseli w ramach organizowanych przeze mnie wycieczek – mówi Tomasz Poręba. W jego biurze poselskim staż odbyło już ponad 150 młodych osób z Podkarpacia – wiele z nich znalazło potem zatrudnienie w unijnych instytucjach.

Poręba zapowiada, że w kolejnych miesiącach nie zamierza zwalniać tempa.

Planuję organizację dwóch wystaw. Już w czerwcu w Parlamencie Europejskim w Brukseli we współpracy z IPN i Muzeum w Markowej zaprezentuję wystawę o rodzinie Ulmów zaś rok później – o rzezi wołyńskiej. Planowana jest także projekcja filmu o Ks. Kard. Wyszyńskim organizowana wspólnie z podkarpackimi twórcami dokumentu – zapewnia Poręba.

materiał nadesłany

23-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)