REKLAMA

Tomasz Poręba ponownie wiceprzewodniczącym Komisji Transportu i Turystyki PE

W tym tygodniu komisje w Parlamencie Europejskim wybierają swoje kierownictwo – przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji. W dniu dzisiejszym swoje prezydium wybrała m.in. Komisja Transportu i Turystyki, w której przez kolejne 2,5 roku europoseł Tomasz Poręba będzie kontynuował prace na stanowisku wiceprzewodniczącego.

W zakresie kompetencji Komisji Transportu są między innymi zasady wydawania środków na rozwój wspólnej polityki transportu kolejowego, drogowego, śródlądowego, morskiego i powietrznego.

Tomasz Poręba podkreśla, że jednym z fundamentów UE jest zrównoważony rozwój i dlatego Wspólnota powinna zatroszczyć się przede wszystkim o swoje najuboższe regiony. Europoseł PiS przekonuje, że istotnym bodźcem dla rozwoju tych obszarów byłaby poprawa infrastruktury i budowa szlaku Via Carpathia, który stanowiłby swoisty kręgosłup komunikacyjny Europy Środkowo-Wschodniej.

POREBA, Tomasz Piotr (ECR, PL)

– Sprawowanie funkcji wiceprzewodniczącego Komisji Transportu to przede wszystkim okazja, aby na jej forum zabiegać o sprawy infrastrukturalne ważne dla Polski, w szczególności dla Podkarpacia takie jak właśnie szlak Via Carpathia – mówi Tomasz Poręba.

W tej kadencji jako wiceprzewodniczący Komisji Transportu i Turystyki europoseł Poręba aktywnie uczestniczył w pracach nad IV Pakietem Kolejowym, skutecznie walcząc o zabezpieczenie polskich spółek. W rezultacie udało się wywalczyć m.in. wyłączenie z przepisów dla LHS i Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, co oznacza, że obie spółki zachowają swoją dotychczasową strukturę organizacyjną. Podkarpacki eurodeputowany przygotował również raport na temat dostępności komunikacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej z uwzględnieniem m.in. Via Carpathia, Rail Baltica czy szlaku bursztynowego. Dokument kilka miesięcy temu został przyjęty przez Parlament Europejski głosami blisko 600 europosłów.

– Komisja Transportu i Parlament Europejski coraz przychylniej odnoszą się do projektów infrastrukturalnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Liczę, że uda się wykorzystać nadchodzące miesiące na podejmowanie kolejnych inicjatyw na rzecz inwestycji w tym regionie – powiedział Poręba.

image001

materiały nadesłane

25-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)