REKLAMA

To była jedna z najkrwawszych górskich bitew! (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

To była jedna z najkrwawszych górskich bitew! (VIDEO, ZDJĘCIA)

DUKLA / PODKARPACIE. W 76. rocznicę jednej z najkrwawszych górskich bitew II wojny światowej, zwanej operacją dukielsko-karpacką, oddano hołd poległym.

Obchody odbyły się 5 października br. w Dukli na Cmentarzu Wojennym, gdzie spoczywają polegli podczas walk w Karpatach jesienią 1944 roku. W tym roku ze względu na pandemię Covid-19 uroczystości na Słowacji zostały odwołane. Gości powitał burmistrz Dukli Andrzej Bytnar. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, wojska, policji, straży pożarnej. W uroczystości wziął również udział poseł na Sejm RP Piotr Uruski. Modlitwę za poległych odmówił gwardian i kustosz Sanktuarium św. Jana z Dukli o. Tacjan Mróz. Głos zabrali poseł RP Piotr Uruski, starosta krośnieński Jan Pelczar. Wieńce złożyli: poseł na Sejm RP Piotr Uruski, w imieniu samorządu województwa podkarpackiego członek Zarządu Województwa Podkarpackiego p. Anna Huk, w imieniu Województwa Podkarpackiego dyr. generalny Marcin Zaborniak, w imieniu władz samorządowych okresu Svidnik prednosta Michal Il’Kanin. Wieńce złożyli również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Krośnie wraz z Komisariatem Policji w Dukli, przedstawiciele Komendy PSP w Krośnie. W imieniu gminy Dukla wieńce złożyli: burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, zastępca burmistrza Dukli Łukasz Piróg i dyrektorka Ośrodka Kultury w Dukli Małgorzata Walaszczyk-Faryj. Przedstawiciele: gminy Dukla, starostwa powiatowego w Krośnie i okresu Svidnik złożyli wieniec pod Krzyżem Pojednania i zapalili znicz pamięci.

tekst: Krystyna Boczar-Różewicz
źródło: serwis informacyjny Gminy Dukla
video i foto: Artur Mycio


06-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)