REKLAMA

Tłumy uchodźców próbują dostać się do Polski. Kolejka na 80 km (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL / KROŚCIENKO / PODKARPACIE. – Kolejka samochodów na przejściu granicznym Medyka-Szeginie sięga 60-80 km. Dodatkowo tysiące osób oczekuje na przejściu pieszym – informuje Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla. Sytuacja staje się niezwykle trudna. Punkty recepcyjne przeżywają oblężenie.


Tłumy uchodźców w Przemyślu – 25.02.2022. Foto: Wojciech Bakun – Fb

Kolejne pociągi przyjeżdżają na przemyski dworzec, a w nich kolejne osoby szukające ratunku, bezpieczeństwa, spokoju… Na granicy Medyka-Szeginie kolejka samochodów na 60-80 km i tysiące osób na przejściu pieszym. Coraz więcej osób gotowych na opuszczenie Ukrainy, ale dramatycznie trudna sytuacja dla tych Ukraińców, którzy z różnych względów swojego kraju opuścić nie mogą – relacjonuje na swoim profilu Fb Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla.

Coraz trudniejsza sytuacja panuje również na przejściu granicznym w Krościenku niedaleko Ustrzyk Dolnych. Nasz reporter był na miejscu w piątek, rozmawiał z uciekającymi przed wojną obywatelami Ukrainy.

ZOBACZ:

Byliśmy z kamerą na granicy! Przejmujące relacje z UKRAINY! (VIDEO)

Na szeroką skalę ruszyły akcje pomocowe bezpośrednio dla uciekających przed wojną Ukraińców. O jednej z nich pisał Wojciech Bakun, szczegóły tutaj: Zrzutka na portalu Pomagam, dla potrzebujących na Ukrainie: pomagam.pl/f7fpmf.

Z kolei Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zamierza uruchomić pieniądze na pomoc samorządom, które organizują czasowy pobyt dla uchodźców.

W poniedziałek zbiera się Sejmik Województwa Podkarpackiego. Analizujemy procedury umożliwiające nam przekazanie środków finansowych, które mogą być przeznaczone na zakup materiałów ratunkowych lub przedmiotów niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Zarząd zdecyduje również o przekazaniu wstępnie 50 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego, na rzecz samorządów, które organizują czasowy pobyt dla uchodźców – mówi Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Wszystkie podejmowane przez samorząd województwa kroki są konsultowane i uzgadniane z Wojewódzkim Zespołem Zarządzania Kryzysowego przy wojewodzie.

źródło: Red., Wojciech Bakun – Fb, UMWP

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kilkudziesięciu uchodźców z Ukrainy przyjechało do Sanoka (ZDJĘCIA)

SANOK. Coraz większe kolejki przed bankomatami i bankami (ZDJĘCIA)

SANOK. Spokojniej na stacjach paliw. Tak było w piątek rano (VIDEO, ZDJĘCIA)

Sytuacja na granicy w Krościenku: UCHODŹCY SZTURMUJĄ GRANICE (FOTO)

Syreny i ostrzał we Lwowie. 80 km od granicy z Polską (VIDEO)


Foto: Twitter (OSINTtechnical). Atak Rosji na Ukrainę


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

26-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: