REKLAMA

Tłumy na ekologicznym festynie w Bachórzu! Dobra zabawa i edukacja (VIDEO)

|

Tłumy na ekologicznym festynie w Bachórzu! Dobra zabawa i edukacja (VIDEO)

GMINA DYNÓW / PODKARPACIE. W Kompleksie Rekreacyjno-Sportowym „Pod Dębiną” w Bachórzu w gminie Dynów odbyła się II edycja Międzygminnego Festynu pod hasłem „Odnawialne źródła energii to nasza wspólna sprawa”. Głównym organizatorem wydarzenia był Celowy Związek Gmin „Eko-Logiczni” z siedzibą w Błażowej. Dla mieszkańców pięciu gmin zrzeszonych w związku przygotowano wiele atrakcji, konkursów i zadań edukacyjnych. Zapraszamy do obejrzenia NASZEJ RELACJI VIDEO.


grafika poglądowa

Tłumnie zebrana publiczność nie kryła radości związanej z oklaskiwaniem występów najmłodszych mieszkańców pięciu sąsiadujących ze sobą gmin. Na scenie pojawili się reprezentanci wielu szkół.

Podczas festynu chętnie korzystano z atrakcji przygotowanych przez zaproszone do współpracy instytucje czy Koła Gospodyń Wiejskich. Do niektórych stoisk ustawiała się długa kolejka.

Największym zainteresowaniem najmłodszych cieszyła się efektowna strefa dla dzieci. Były dmuchańce, wodne kule, trampoliny, a także zabawy ruchowe i ogromne bańki mydlane. Można było również pojeździć na rowerze, jednocześnie miksując owoce na świeży i zdrowy koktajl.

Dzieci wzięły również udział w konkursie plastycznym o Puchar Zarządu CZG „Eko-Logiczni”, a tematem przewodnim były odnawialne źródła energii. Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie makiet. Głosy w konkursie oddawali uczestnicy pikniku.

Cały czas sporo działo się na scenie. Publiczność, do łez, rozbawiał między innymi Kurpiowski Zespół „Pod Borem” z Zawad.

W ramach wydarzenia nie zapomniano o emocjach sportowych, ponieważ w tym samym czasie swój pierwszy mecz na mistrzostwach Europy rozgrywali polscy piłkarze. Podczas festynu zorganizowano również zbiórkę pieniędzy na leczenie Damianka, który od urodzenia zmaga się z guzem mózgu.

Wiele czasu poświęcono edukacji ekologicznej. Zorganizowano Wielki Test, z którym zmierzyli się przedstawiciele pięciu gmin zrzeszonych w ramach CZG.

Wymiernym efektem współpracy pięciu gmin oraz funkcjonowania Celowego Związku Gmin „Eko-Logiczni” jest jedna z najniższych stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Wydarzenie zakończyły koncerty. Najpierw na scenie pojawiła się pochodząca z Bieszczad grupa „Yellow Horse”, a gwiazdą wieczoru był zespół Mr. Zoob.

WIĘCEJ W NASZEJ RELACJI VIDEO.

Niniejszy materiał powstał w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej finansowanego ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Rzeszowie

18-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: