REKLAMA

Tir runął na jezdnię. W akcji ratunkowej pięć zastępów straży (ZDJĘCIA)

JASIENICA ROSIELNA / PODKARPACIE. Dzisiaj w nocy na drodze krajowej nr 19 w Jasienicy Rosielnej w powiecie brzozowskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem tira. Na śliskiej nawierzchni, węgierski kierowca najprawdopodobniej wpadł w poślizg, wjechał do rowu, następnie wyjeżdżając z niego wywrócił ciężarówkę na bok. Na szczęście mężczyzna został niegroźnie ranny. Nie było innych poszkodowanych. A akcji ratunkowej brało udział pięć zastępów straży pożarnej.

25 sierpnia około godziny 1:42 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzozowie do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Jasienica Rosielna. Po przybyciu na miejsce, zastana sytuacja to ciągnik siodłowy z naczepą leżący na boku, blokujący oba pasy ruchu. Węgierski kierowca na śliskiej nawierzchni prawdopodobnie wpadł w poślizg, wjechał do rowu, następnie wyjeżdżając z niego wywrócił ciężarówkę na bok. Na miejscu pracowała już miejscowa jednostka. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy niegroźnie rannemu kierowcy oraz zabezpieczeniu wydobywających się z pojazdu płynów eksploatacyjnych oraz paliwa. Do remizy powróciliśmy o godzinie 3:20. Na miejscu pozostała jednostka z Jasienicy Rosielnej oraz JRG Brzozów – relacjonują przebieg akcji strażacy z OSP Jabłonica Polska.

Siły i środki biorące udział w akcji:
– OSP KSRG Jasienica Rosielna
– 2 zastępy OSP KSRG Jabłonica Polska
– 2 zastępy JRG Brzozów
– Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe
– 2 patrole Policji

źródło: OSP Jabłonica Polska / Fb


25-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)