REKLAMA

Terytorialsi z Podkarpacia ruszają ze szkoleniem po przerwie wakacyjnej

PODKARPACIE. Wraz z kończącymi się wakacjami i nadchodzącym nowym rokiem szkolnym terytorialsi z Podkarpacia już w najbliższy weekend wracają do normalnego cyklu szkoleniowego. W sobotę żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną szkolenie rotacyjne w rejonach odpowiedzialności służbowej. Pododdziały brygady przygotowują się także do powołania nowych kandydatów, nie zaprzestając działań przeciw epidemiologicznych.

180114IDE124_1

Foto: DWOT

 

Już w najbliższy weekend rusza pierwsze szkolenie rotacyjne po wakacyjnej przerwie we wszystkich batalionach brygady, które rozmieszczone są w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.

Dbając o bezpieczeństwo epidemiologiczne naszych żołnierzy, zajęcia odbędą się w stałych rejonach odpowiedzialności pododdziałów, tak by zminimalizować przemieszczanie się po Podkarpaciu.

 

Zgodnie z kalendarzem działalności 3. PBOT w przyszłą sobotę odbędzie się także powołanie ochotników na 16-dniowe szkolenie podstawowe i 8-dniowe wyrównawcze. Trwająca wciąż rekrutacja skierowana jest w szczególności do studentów, którzy w czasie przerwy semestralnej będą mogli wstąpić w struktury podkarpackiej brygady, odbyć i z sukcesem ukończyć pierwsze szkolenie wojskowe nie rezygnując przy tym z zajęć na uczelni.

Uroczyste złożenie przysięgi wojskowej, które odbędzie się na koniec szkolenia, będzie potwierdzeniem ich gotowość do obrony ojczyzny.

Mimo wielu zadań i ciągłego doskonalenia szkoleniowego żołnierze 3. PBOT nie zaprzestali niesienia pomocy potrzebującym. Nasze działania wspierające lokalną społeczność ciągle trwają. Obecnie ukierunkowane są na kombatantów i seniorów z terenu Podkarpacia. Wspieramy służby medyczne w punktach szczepień powszechnych. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie nasze podkarpackie społeczeństwo nas potrzebuje – przekazuje kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. PBOT.

25-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)