REKLAMA

„Terytorialsi mają pomoc we krwi”. Żołnierze oddają krew potrzebującym

PODKARPACIE. Kolejny raz w tym roku żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług” podejmują wyzwanie, by nieść pomoc tam, gdzie potrzeba jest największa. Odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Klub HDK „Terytorials”, tym razem w Rzeszowie organizuje zbiórkę krwi, by w tym trudnym czasie uzupełnić zapasy.

ZBIORKA-KRWI---RZESZÓW-18.12
Odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Rzeszowie, w najbliższą sobotę tj. 18 grudnia w siedzibie centrum przy ul. Wierzbowej 14, żołnierze 3.PBOT oddadzą krew. Na wiadomość o potrzebie uzupełnienia zapasów żołnierze brygady reagują natychmiast, w końcu „Terytorialsi mają pomoc we krwi”.

To hasło przyświeca Wojskom Obrony Terytorialnej od początku powstania piątego rodzaju Sił Zbrojnych RP. Taka pomoc lokalnym społecznościom wpisuje się w pełni w misje oraz zadania naszej formacji. Dlatego z głębi serca, dla swoich bliskich, sąsiadów i wszystkich mieszkańców Podkarpacia w najbliższą sobotę krew odda ok. 100 żołnierzy. Zbiórka potrwa od godz. 7.00 do 13.00.

Żołnierze Podkarpackiej Brygady OT swoim przykładem chcą zachęcić wszystkich do tego, by nie rezygnowali ze wsparcia Regionalnego i Terenowych Centrów Krwiodawstwa w tym wyjątkowo trudnym czasie. Tylko w ostatnich miesiącach terytorialsi wspierali akcje zbiórki krwi na Podkarpaciu biorąc udział w następujących projektach: „Terytorialsi mają pomoc we Krwi”, „SpoKREWnieni Służbą”, „Apel – Krew”, „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”, „Kropla drąży skały”, „Krwioobieg Terytorialsa” czy też „100 litrów krwi na 100 lecie Niepodległości”. W sumie od 2017 roku żołnierze z 3. PBOT do banku krwi oddali ponad 1700 litrów krwi.  

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

Plakat: Anna Barowicz

źródło: materiały nadesłane
kpt. Witold SURA
Rzecznik prasowy 3 PBOT


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KONFEDERACJA: Protest przeciwko przymusowi szczepień, paszportom covidowym i bezprawnym obostrzeniom!

tvPolska

15-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: